Nevíte, co dělat pro to, abyste se dokázali uplatnit na tamním trhu práce? Nemáte tušení, kde získat potřebné informace či nabídky pracovních příležitostí?

Pokud se chcete dozvědět více, přijďte na dvoudenní akci Evropské dny práce! Ta se koná v úterý a ve středu v regionálním informačním centru u Zelené brány.

V úterý v deset hodin dopoledne odstartuje program přednáškou, jež bude zájemce informovat o možnostech zaměstnání v zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru, mezi které patří Norsko, Lichtenštejnsko a také Island.

Od patnácti hodin bude akce pokračovat blokem prezentací, v nichž návštěvníci zjistí, jaké možnosti nabízí evropský pracovní trh a co musí vědět před tím, než odcestují za prací. „Hovořit se bude na téma Jak a kam za prací v Evropské unii, ale také o systému sociálního zabezpečení a zdravotním pojištění,“ konstatovala Renata Pochobradská z Eurocentra Pardubice.

Evropské dny práce se pro zájemce budou konat na stejném místě i zítra. Od deseti hodin získají zaměstnavatelé informace o možnostech zaměstnávání pracovníků ze zemí Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru. Od třinácti hodin bude následovat blok prezentací s názvem Vnitřní trh Evropské unie – příležitosti a rizika, v němž se bude mluvit také o základních svobodách, nově připravovaných evropských předpisech, poskytování služeb v Německu či bezplatném řešení problémů s úřady v zemích Evropské unie.