Smlouvu podepíšou dnes dopoledne

Dnes podepíše rektor univerzity Miroslav Ludwig smlouvu se stavební společností, která provede rekonstrukci objektu. „Do veřejného výběrového řízení na dodavatele stavby, vyhlášeného 1. dubna tohoto roku, se přihlásilo jedenáct subjektů. Zvítězila společnost Metrostav,“ uvedla mluvčí pardubické univerzity Valerie Wágnerová a dodala, že smlouva bude podepsána v zasedací místnosti rektorátu univerzity dnes v 10:30 hodin.

Nejstarší budova univerzity v centru města projde rozsáhlou rekonstrukcí díky finančním prostředkům, které Univerzita Pardubice získala z fondů Evropské unie počátkem roku na realizaci projektu s názvem Univerzitní IT pro vzdělání a výzkum (UNIT). „Vznikne zde moderní, špičkově technicky, informačně i technologicky vybavené zázemí pro výuku, výzkum a vývoj, které bude sloužit především pro studenty doktorských studijních programů, a to napříč všemi fakultami,“ konstatoval rektor Miroslav Ludwig.

Odstraní i některé staré zátěže

V průběhu rekonstrukce budou odstraněny některé staré zátěže a dojde také k výraznému snížení energetické náročnosti objektu. Vlastní stavební část rekonstrukce budovy by měla být dokončena do poloviny roku 2012. Následně bude vybudována špičková informační a technologická infrastruktura, laboratoře s nejmodernějšími technologiemi, především specializovanými hardwarovými a softwarovými produkty a přístupy k elektronickým informačním zdrojům.

„V objektu bude vybudováno 15 specializovaných laboratoří pro 140 studentů, 16 učeben s celkovou kapacitou 210 studentů. Zrekonstruované a rozšířené plochy nabídnou 4 054 metrů čtverečních, z toho asi polovinu budou tvořit plochy spojené s výukou či výzkumem,“ shrnul rektor.

„Nové vědecko-výzkumné zázemí v celkové hodnotě téměř 300 miliónů korun, by mělo vzniknout do konce roku 2013,“ upřesnila mluvčí univerzity a dodala, že součástí projektu je i poskytování služeb v oblasti poradenství a kariérní přípravy studentů a absolventů doktorských studijních programů.
„Nové, doposud chybějící, zázemí tak umožní další rozvoj doktorských studijních programů Univerzity Pardubice jakožto nejvyšší formy vysokoškolského vzdělávání a přípravy mladých výzkumníků k vědecké práci,“ uzavřela Wágnerová.