Na Dopravní fakultě Jana Pernera se od září kromě technického a humanitního bloku Univerzity třetího věku otevřou i nové kurzy zaměřené na fotografování, sportovní aktivity nebo třeba čínskou medicínu. Zájemci se mohou hlásit již teď.

„Snažíme se vybírat taková témata, která svou pestrostí zaujmou lidi všech zájmů. Naše kurzy vždy vedou zkušení lektoři v daném oboru,“ sdělila Zlatuše Sojková z oddělení pro vzdělávací činnost Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Na výběr je letos z těchto rozličných kurzů: Krásy národních parků ČR, Přírodní antibiotika, Sebeléčebné schopnosti těla, Tradiční čínská medicína, Sportovní kurz, Lukostřelba, Úprava fotografií na PC, Fotografický kurz pro začátečníky I a II a Zážitkový kurz osobního rozvoje.

„Obliba našich kurzů je velká, zvláště u seniorů. Každý rok se nám hlásí stovky lidí, kteří se chtějí něco nového dozvědět a rozšířit si znalosti v různých oblastech a vědních oborech,“ vysvětluje děkan dopravní fakulty Libor Švadlenka. Cena kurzů, které sestávají z pěti až třinácti lekcí, se pohybuje od 600 do 1600 korun. Přihlášky lze podávat Zlatuši Sojkové na telefonním čísle 466 036 409 nebo na e-mailové adrese zlatuse.sojkova@upce.cz.