Strom přání se rozsvítil přímo v kampusu Univerzity Pardubice. Nad nazdobeným stromem se promítala přání, a to jak studentů, tak i zaměstnanců univerzity.

„Náš univerzitní strom se jmenuje Univerzitní strom přání právě proto, že ta přání studentů a zaměstnanců sesbíráme a snažíme se je promítnout na stěnu univerzitních kolejí, aby je každý viděl,“ sdělila Deníku mluvčí Univerzity Pardubice Martina Macková.

Rozsvícení stromu si nenechali ujít jak studenti, tak ani široká veřejnost. Po slavnostním rozsvícení byl pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program, kde se lidé mohli něco dozvědět z oblasti chemie a dopravy. Studenti si připravili stánky se svařeným vínem, alkoholickými i nealkoholickými nápoji, kterými pomohli přispět k dobré věci. Výtěžek z prodeje poputuje do Dětského domova Veská. Dále lidé mohli pomoci nákupem výrobků z oblastní charity Pardubice.

Navzdory kritice se výstava Světla vyprávějí stala hitem, láká návštěvníky ze širokého okolí.  Jen za první měsíc ji navštívilo téměř 20 tisíc návštěvníků.
Pardubáci kritizovali výstavu světýlek. Za měsíc přilákala téměř 20 tisíc lidí

Mnozí si společně se studenty chemické fakulty mohli vlastnoručně vyrobit vánoční ozdobu či si u stánku dopravní fakulty vybrat vánoční štěstíčko nebo si napsat historický dopis Ježíškovi spolu se studenty filozofické fakulty.

„Je to moc hezké, že univerzita myslela na přání svých studentů. Hlavně, aby se jim vyplnila,“ řekla s úsměvem na tváři paní Jarmila z Pardubic.