Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Univerzita se 30. září uzavře. Policie už ji týden prohledává

Pardubice - Anonymní hrozba na dva dny vylidní univerzitní areál. A nejen v Pardubicích.

27.9.2014 26
SDÍLEJ:

Všichni musí pryč. Univerzita Pardubice na dva dny přeruší veškerou činnost, kvůli hrozbě uložení bomby. Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Budovy Univerzity Pardubice čeká tento měsíc již druhé velké „rojení" záchranných složek. Zatímco na začátku měsíce se univerzita do centra pozornosti dostala kvůli podezření na ebolu, tentokrát zde je situace jiná. Anonym hrozí škole uložením výbušniny.

Uzavření Univerzity Pardubice se netýká jen objektů v krajském městě. Své pobočky má také v České Třebové, Litomyšli a Praze. I tam policie bude muset provést příslušná bezpečnostní opatření.

„Děláme maximum pro to, abychom pachatele zjistili. Opatření udělat musíme, ale částku, která na to bude vynaložena, budeme schopni vyčíslit až posléze. Další nepříjemnost to samozřejmě představuje i pro fungování samotné univerzity," konstatoval ředitel policie v Pardubickém kraji Jan Švejdar.

Samotná škola totiž musela a bude muset omezit provoz. Všichni lidé musí už 29. září do 15:00 hodin opustit veškeré univerzitní budovy. Studenti na vysokoškolských kolejích mohou zůstat, ale jen do úterního rána do 7:00 hodin. Poté budou všechny budovy uzavřeny a střeženy policií. Vedení školy očekává, že celé opatření i omezení skončí v úterý 30. září v 15:00 hodin. Univerzitní informační a komunikační systémy by měly zůstat v provozu.

„Máme na pondělí i úterý nařízené volno. V těchto dnech se ruší také výuka," potvrdili nám zaměstnanci univerzity.

Mimořádné opatření rektora Univerzity Pardubice z pátku dne 26. září 2014

Na základě anonymního oznámení provádí Policie ČR od úterý 23. září 2014 prohlídky budov Univerzity Pardubice.
S ohledem na vzniklou situaci začne v pondělí dne 29. září 2014 Policie ČR uzavírat veškeré prostory a objekty Univerzity Pardubice ve všech lokalitách.

Vzhledem k mimořádné situaci stanovuji:
1. V pondělí dne 29. září 2014 a v úterý dne 30. září 2014 JE VÝUKA ZRUŠENA.
2. V úterý dne 30. září 2014 RUŠÍM VEŠKERÉ ČINNOSTI ve všech objektech Univerzity Pardubice a jejích organizačních součástech.
3. Vstup do všech objektů Univerzity Pardubice a pobyt osob v nich nebude v úterý dne 30. září 2014 v dále uvedených hodinách z naléhavých technicko-provozních důvodů možný.
4. Toto se týká i přístupu a pobytu na ubytovacích zařízeních/kolejích.
5. Univerzitní informační a komunikační systémy budou dle možností v provozu.
6. V pondělí 29. září do 15:00 hodin všichni studenti, zaměstnanci a hosté Univerzity Pardubice ukončí své činnosti a opustí budovy Univerzity Pardubice, aby mohla být dokončena Policií ČR prohlídka a uzavření objektů (kromě ubytovacích zařízení).
7. Ubytovací prostory Univerzity Pardubice budou uvolněny a vyprázdněny v úterý dne 30. září do 7:00 hodin ráno.
8. Vnější prostory včetně objektů Univerzity Pardubice budou uzavřeny v 7:00 hodin ráno dne 30. září a střeženy Policií ČR.
9. Budovy Univerzity Pardubice včetně ubytovacích zařízení/kolejí budou zpřístupněny v úterý dne 30. září od 15:00 hodin.
10. Zaměstnanci univerzity nebudou mít dne 30. září po celou pracovní dobu přístup na svá pracoviště. Jedná se o překážku v práci na straně zaměstnavatele.
11. Výuka a činnosti budou pokračovat dne 1. října 2014.

Naléhavě prosíme všechny studenty, zaměstnance a hosty UPa, aby jednali podle pokynů Policie ČR a respektovali tato mimořádná opatření.
Děkujeme za vaši spolupráci, pochopení a vstřícnost.
rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc.

Autor:

27.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:
Fotbalová Fortuna národní liga: FK Pardubice -  FC Sellier & Bellot Vlašim.

Jak Pardubice promluví do obsazení TOP 4? V sobotu hrají v Třinci

Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pardubice – Velkou pardubickou to neskončilo, dostihoví příznivci se mají na co těšit ještě tuto sobotu. Pardubickou dostihovou sezonu ukončí sedm dostihů.

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení