Ozdoby v podobě perníků na univerzitní vánoční strom vytvořily děti ze Základní umělecké školy Pardubice - Polabiny. Doplní je dvě stovky světel, které rozsvítí rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek přesně v 17 hodin. Předvánoční moment doprovodí studentská akce s hudbou.

Na univerzitní půdě myslí také na potřebné. Účastníci mohou přispět zakoupením punče nebo svařeného vína na nákup senzomotorických pomůcek do Dětského centra Veská, které pomáhá dětem a rodinám ve složitých životních situacích.

Ilustrační foto
V neděli do pardubických ulic vyrazí opět Mikulášský trolejbus

„Třetí role univerzity je v odpovědnosti, kterou bereme na Univerzitě Pardubice opravdu vážně. Také proto nabízíme pomoc, a rovněž napřímo sami pomáháme tam, kde je to potřeba. Předvánoční období je jedním z těch, kdy myslíme na druhé nejen jako univerzita, ale také jako lidé,“ řekla Petra Bajerová, prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice.

Spolupráce s charitou

Zaměstnanci univerzity a studenti se rozhodli i letos podpořit dobrou věc ve spolupráci s Oblastní charitou Pardubice.

Vytvořili 85 adventních věnců, jejichž prodejem přispěli na podporu domácí hospicové péče. „Uvázat a ozdobit jeden nebo hned několik tradičních i méně tradičních věnců dorazili studenti, zahraniční vysokoškoláci, pedagogové nebo absolventi vysoké školy. V letošním roce se vybralo 28 tisíc korun,“ doplnila mluvčí univerzity Martina Macková.