Akademická malířka se věnuje volné grafice, ilustraci a kresbě. Také ilustruje poezii, během let vytvořila grafický cyklus portrétů osobností české kultury a zabývá se i autorskou knihou. Má za sebou řadu výstav u nás i v zahraničí a za svou práci obdržela i několik vyznamenání. Pyšní se například oceněním Grafika roku z let 2004 a 2009.

„Jako grafička se trvale vyjadřuje vlastní kombinací suché jehly s leptem, a to v tlumeném tónování, což charakterizuje její volné grafické listy, například s pražskými motivy," uvedl kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Lubomír Netušil.

"Ve volné grafice řazené do stále obnovovaných cyklů o předjaří v přírodě, kdy sahá až na samé sebezpytné dno, rozevírá soutěsku stromu života, aby šla ruku v ruce s dvojicí zamilovaných a ještě zachytila toho, kdo hodlá utonout v osamění. Alena Laufrová jde za světlem a tomu se musí podvolit i materiál – pracuje v měkkém podloží narušeného papíru v slepotisku s tiskařskou barvou, pastelkou a tuší," dodal Lubomír Netušil.

Výstava v Pardubicích potrvá do 25. května a je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup do galerie, která se nachází ve vestibulu univerzitní knihovny, je zdarma.