Nový rektor se svým týmem prorektorů povede Univerzitu Pardubice v dalším čtyřletém období. Novým rektorem se stal dosavadní prorektor pro vědu a rozvoj profesor Libor Čapek.Nový rektor se svým týmem prorektorů povede Univerzitu Pardubice v dalším čtyřletém období. Zdroj: Univerzita PardubiceVědec a fyzikální chemik sám vystudoval na Univerzitě Pardubice. Do funkce ho v listopadu zvolil akademický senát univerzity. Minulý týden ho oficiálně jmenoval prezident Miloš Zeman.

„Být rektorem Univerzity Pardubice je pro mě velká výzva a závazek. Chci se zaměřit na zvýšení atraktivity nabízených studijních programů. Byl bych rád, aby po uplynutí mého funkčního období byl za mnou i mým týmem vidět zřetelný výsledek práce,“ uvedl Čapek.

Součástí vedení se stali akademici ze čtyř fakult univerzity, kteří budou ve funkci prorektorů.

Prorektorem pro vědu a tvůrčí činnost se stal Petr Doležal, jenž bude zároveň zástupcem nového rektora.

Prorektorkou pro vnitřní záležitosti bude Liběna Černohorská, která je nyní dva roky proděkankou Fakulty ekono-micko-správní. Do funkce prorektora pro vzdělávání a kvalitu nastupuje Pavel Panoch z Ústavu historických věd Fakulty filozofické. Prorektorkou pro vnější vztahy se stala Petra Bajerová z Fakulty chemicko-technologické.

Poslední překážka, která ještě bránila výstavbě dopravního terminálu B v Pardubicích, je zřejmě překonána.
Výstavbě autobusového nádraží už nic nebrání. Nájemníci kývli na vystěhování

Kvestorem univerzity zůstává i na další funkční období Petr Gabriel, který funkci zastává už od roku 2013. (nr) Foto: Univerzita Pardubice