Magistrát města Pardubic úřaduje do konce tohoto týdne podle běžných úředních hodin. V pondělí 31. prosince je provoz zkrácen – pouze do dvanácti hodin. S výjimkou pokladen! Ty budou naposled otevřeny už 28. prosince do půl třetí, na odborech dopravy pak do pěti hodin. Úřady pak už nebudou vyřizovat úkony spojené s výběrem poplatků.

Na odboru dopravy se ale frontám už stejně nevyhnete. Končí totiž platnost starších řidičských průkazů a i přes varování úředníků, mnozí řidiči s výměnou čekali do poslední chvíle.

„Jezdit s propadlým a neplatným dokladem nedoporučujeme. To už je menší nepříjemnost si tu frontu vystát,“ říkají na dopravním odboru. Úřední hodiny proto dodržují i mezi svátky.

V současné době je nejvyšší čas postarat se i o záležitosti, které musí být vyřízeny do konce tohoto roku. Některé úkony totiž úředníkům nějaký čas trvají a proto je tento týden zřejmě poslední možnost, jak si potřebné a déle trvající věci vyřídit.

Lidé, kteří potřebují zajít na úřad pouze „pro razítko“, mají ještě možnost mezi svátky. Úřady mají v omezené míře otevřeno i během týdne mezi Vánocemi a Silvestrem. Městský úřad Přelouč tak například bude mít poslední úřední den tohoto roku ve čtvrtek 27. prosince. Úřadovat se tu bude do sedmnácti hodin. Pátek se potom bere pouze jako klasický pracovní den.