„Stavební úřad pardubického magistrátu už 20. srpna loňského roku vydal rozhodnutí o udělení pokuty společnosti D+D Park za to, že staví bez územního rozhodnutí i stavebního povolení. Firma se proti pokutě odvolala, na což má samozřejmě nárok. Magistrát spis postoupil na krajský úřad 24. září loňského roku,“ konstatoval tiskový mluvčí pardubického magistrátu Michal Zitko.

Protože se i na tento případ vztahují klasické správní lhůty, musí úřad rozhodovat bezodkladně. V praxi to znamená, že má na vyřízení měsíc, pokud jde o složitější záležitost, jsou to dva měsíce.

Do dnešního dne však rozhodnutí nepadlo.

„Případ není jednoduchý. Zabýváme se jím a předpokládáme, že rozhodnutí vydáme v pondělí 15. února,“ prohlásila tisková mluvčí Pardubického kraje Magdalena Navrátilová.

„I když jsme překročili správní lhůty a nerozhodli, tak to neznamená, že by byl delikt promlčen. Nemá to ani přímý vliv na realizaci stavby,“ podotkla krajská mluvčí.

„Příslušný úředník, který nevyřídil odvolání v zákonem stanovené lhůtě, bude veden k osobní odpovědnosti a bude potrestán odebráním osobního ohodnocení,“ řekl ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslav Folprecht, který ve čtvrtek celou záležitost okamžitě přešetřil.

„To, že se nám nepodařilo rozhodnout, mě mrzí. Omlouvám se všem, kterých se tato záležitost týká,“ dodal.

„Svůj díl odpovědnosti přijímám. Měli jsme rozhodnout dříve, zvláště když jde o mediálně sledovanou kauzu. Nebylo to kvůli tomu, že bychom na toto odvolání zapomněli nebo nechtěli rozhodnout. Jsme kapacitně poddimenzováni a řešíme i další věci, které jsou v konečném důsledku nebezpečnější, protože by zde mohlo dojít k nějaké škodě. Tady k ní, na rozdíl od mnoha jiných případů, nedochází. Naše pochybení ale uznáváme a děláme vše proto, abychom se s touto záležitostí vypořádali co nejdříve,“ sdělil vedoucí odboru majetku a stavebního řádu krajského úřadu Michal Votřel.

„Na tomto složitém případu pracujeme už čtvrtý týden a opravdu zbývá doladit jen poslední detaily,“ uzavřel.