Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ústní část přijímaček mají někteří uchazeči za sebou

Pardubice – Na třech fakultách pardubické univerzity se letos testování znalostí uchazečů neprovádí.

22.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

V uplynulém týdnu se uskutečnila ústní část přijímacích zkoušek, jež byla součástí přijímacího řízení na studijní programy a obory Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Přijímací zkoušky již uskutečnily Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta zdravotnických studií a Fakulta restaurování v Litomyšli. Další tři fakulty Univerzity Pardubice - Fakulta elektrotechniky a informatiky, Dopravní fakulta Jana Pernera a Fakulta chemicko-technologická – přijímací zkoušky formou testování znalostí uchazečů neprovádí.

Sedm fakult, dvacet pět programů!

Tyto technicky a přírodovědně zaměřené fakulty přijímají přihlášené uchazeče na základě doložených výsledků středoškolského studia. Sedm fakult Univerzity Pardubice přijímá letos uchazeče o studium do 25 bakalářských programů s 52 obory.
V prvním kole přijímání přišlo do bakalářských programů necelých 8 800 přihlášek, je to pouze o 100 přihlášek méně, než byl celkový konečný stav přihlášek do bakalářského studia včetně 2. kol přijímání na konci září 2009.
Zájem je více než dvojnásobný proti počtu přijímaných studentů do prvního ročníku bakalářských oborů (fakulty plánují přijmout necelé čtyři tisíce uchazečů).

Největší počet přihlášek obdržela tradičně Fakulta ekonomicko-správní (2 700) a nejvíce uchazečů projevilo zájem o studium bakalářského studijního oboru Ekonomika a provoz podniku (844 - cca třetina přihlášených na fakultu).

Celkový počet přihlášených včetně navazujících magisterských a doktorských studií se nedá v této chvíli ještě vyjádřit, protože přihlášky do vyšších forem studia, navazujícího magisterského a doktorského studia, se přijímají na některých fakultách až do letních měsíců.
Na programu je rovněž druhé kolo přijímacího řízení do bakalářských studijních programů či oborů.

Hlavní přijímací řízení do studijních programů probíhá na jednotlivých fakultách právě v tomto měsíci - celý přijímací cyklus se uzavírá až v září těsně před zahájením akademického roku.

Fakulty momentálně zvažují vypisování druhých kol přijímání do bakalářských studijních programů či oborů.
Druhá kola přijímání uchazečů budou otevírat na Fakultě chemicko-technologické, Fakultě elektrotechniky a informatiky a Fakultě ekonomicko-správní, a to jen do některých studijních oborů.

Na Dopravní fakultě Jana Pernera a Fakultě filozofické budou informace k případným druhým kolům (pokud obě fakulty nenaplní všechny obory již v prvním kole) známé až v druhé polovině měsíce června.

Na Fakultě zdravotnických studií a Fakultě restaurování v Litomyšli se druhá kola přijímacího řízení konat nebudou.
V doplňujícím druhém kole přijímacího řízení se jedná vždy jen o doplnění počtu studentů a míst v jednotlivých konkrétních studijních oborech, v řádech jednotek či desítek posluchačů.

Valerie Wágnerová, mluvčí Univerzity Pardubice

22.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení