Povídání o sexu s nezbytnou dávkou humoru. To bylo předvánoční rozjímání Radima Uzla.

V úvodu řekl, že má „špatnou zprávu“ – za 2000 let se v lidské sexualitě nic nezměnilo a je pořád stejná. Jediným pozitivním posunem je, že se o ní otevřeněji hovoří. Další šokující informací v jeho podání bylo, že v roce 2100 má mít Země už deset miliard obyvatel.
„Už teď z chlapů, na které nezbydou ženský, se stávají revolucionáři a teroristé. Prostě ten, kdo nemá partnerku, není spokojen a chce se vybíjet jiným způsobem. Pokud nemasturbuje, je tomu skutečně tak,“ nechal se slyšet. Porodníkem, gynekologem a také sexuologem je Radim Uzel už 42 let. A byť už je v důchodu a aktivní praxi nevykonává, je plně vytížen a působí coby poradna i soudní znalec. Vzpomněl i několik pikantností.
„Také ženy, které nemají partnera, řeší problém po svém. Pamatuji, že jednou jsem při službě jedné dámě musel z genitálu odstraňovat malý cestovní budík. Jiný kolega zase z inkriminovaného ženského intimního místa vyndával malý mobilní telefon. Ony ty ženy vám vždy tvrdí, že si na ten předmět omylem sedly,“ vyprávěl Uzel.
Vyjadřoval se i k nevěře. „Lepší ale je, když se na pracovišti souloží, než když se tam pije,“ řekl.
Hovořil také o tom, když starší muž má mnohem mladší partnerku. „Většinou takový muž při souloži dostane infarkt. Je nespravedlivé, že při sexu nikdy nezemře žena,“ povzdechl si.
Radu ministra zdravotnictví Julínka z brožurky k poplatkům, že máme méně chodit k lékaří a dvakrát týdně se věnovat sexu, nebere tak vážně. Hned však zdůraznil, že nejlepším vánočním dárkem, který se nemusí balit a nic nestojí, je sex a ženy by ho neměly zapomenout dát pod stromeček svým partnerům.