Skoro jako kdyby neexistovaly žádné jiné kempy. V rozsáhlé anketě portálu dokempu.cz o nejoblíbenější český kemp, jejíž stránky během loňského ročníku navštívilo bezmála 350 tisíc dovolenkářů, se opakují stále stejné destinace.

A nadprůměrné zastoupení mezi nimi mají kempy ve východních Čechách. V první desítce jsou hned tři: na druhém a třetím místě Sedmihorky v Českém ráji a autokemp Rozkoš, sedmý je pak ATC Dolce Vita v Trutnově.

Všechny tři vévodí i podrobnějším hodnocením podle kategorie návštěvníků. Všechny se vešly do první pětky podle dovolenkářů s vlastním autem, ATC Dolce Vita je dokonce vůbec nejoblíbenější mezi motorkáři, Rozkoš je zase nejvyhledávanější český kemp u cyklistů. Společně se Sedmihorkami patří mezi českou špičku i podle rodin s dětmi, trampů a karavanistů. Z Pardubického kraje ale v anketě nebodoval ani jeden kemp.

„Dobrá lokalita, kvalitní služby a odpovídající ceny už dnes nestačí. Úspěšné kempy mají jedno společné, návštěvníkům nabízejí něco navíc. Například Sedmihorkám dominuje rodinná atmosféra, osobní přístup majitele a personálu k hostům, ale i kempová školka pro děti. Na Rozkoši se zase již několik let konají setkání vyznavačů motorismu nebo mezinárodní výstavy psů,“ uvedl mluvčí portálu dokempu.cz Jaroslav Skalka.
Anketa běží i letos, na stránkách www.dokempu.cz lze hlasovat do konce srpna.