Komplikace řidičům způsobuje stavba nového pavilonu urgentního příjmu, který stavbaři budují od loňského května. Nový moderní objekt mění nejen areál nemocnice, ale také okolní dopravu. Stavební práce si vyžádaly změnu provozu, některé komunikace byly zjednosměrněny, jiné úplně uzavřeny.

V blízkosti nemocnice se také stále rekonstruuje nadjezd Kyjevská a probíhají práce v nedalekém areálu Tesly. Pacienty a návštěvníky nemocnice, ale trápí především nedostatek míst k zaparkování. Cesta k lékaři je tak pro mnohé řidiče noční můrou. „Některé objekty včetně míst určených k parkování musely vlivem záboru prostranství a započetí stavebních prací ustoupit,“ uvedla mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová s tím, že dočasné parkovací plochy absenci zrušeného parkoviště alespoň zčásti nahradí.

Ilustrační foto
Ceny za oběd se v kraji kvůli zvyšujícím se nákladům zvedly ročně o desetikoruny

Přestože se vedení nemocnice snaží situaci řidičům ulehčit, vyzývá je, aby zvolili jinou variantu dopravy. „Odměnou za dílčí komplikace nám však bude moderní nemocnice se zlepšenou dopravní dostupností,“ uvedl před časem náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.

Úpravou prostranství v blízkosti přistávací plochy, v jižní části areálu, se počet míst pro parkování rozšířil o 44.Úpravou prostranství v blízkosti přistávací plochy, v jižní části areálu, se počet míst pro parkování rozšířil o 44.Zdroj: Pardubická nemocnice

Nový centrální urgentní příjem má být hotový příští rok a jeho cena se vyšplhá na více než 1,6 miliardy korun, jedná se o největší a nejdražší stavební akci v dějinách nemocnice.

Canisterapeutický pes Artemis, který nyní pomáhá Ukrajincům v KACPU v Pardubicích.
Ukrajinců je v krajském centru stále méně. Nově jim pomáhá i pes

Osmipatrová budova, která bude dosahovat výšky třiceti metrů, má v budoucnosti sloužit celému kraji. V objektu bude sídlit například ARO, JIP nebo chirurgie, ortopedie, traumatologie a kardiologie. Lékaři dostanou k dispozici také nové operační sály a ambulance. Na střeše vznikne heliport. „Bude to nové, moderní srdce celé nemocnice. Jde o naši dlouhodobou prioritu v oblasti zdravotnictví a v i rámci čerpání dotačních prostředků z evropského programu React EU,“ uvedl hejtman Martin Netolický.