Čápi, kteří tradičně hnízdí na komíně uprostřed lázeňského areálu a které občané města každé jaro s očekáváním vyhlížejí, když přilétají ze zimovišť, mají letos problémy.
Jeden z ptáků zřejmě před časem narazil do elektrických drátů a je zraněn. Toulá se po okolí hnízdiště a podle pozorování není příliš schopen létat.

A v tom je potíž. Čáp nemůže dostát svým rodičovským povinnostem a vejce snesená na komíně se tak ocitla v ohrožení.

Bohdanečští strážníci se už několik dní snaží zraněného ptáka odchytit. „Zatím jsme vždycky vyšli naprázdno. Zraněného opeřence několikrát viděli na polích kolem Bohdanče. Vždy, když se k němu ale strážníci nebo veterinární záchranáři přiblíží, zvládne zraněný čáp uletět. Odchyt čápa se musí provádět s pomocí speciální odchytové smyčky a pták stále ještě není natolik vysílen, aby se dal bez problému odchytit," prohlásila Aneta Hámorská, starší bohdanečský strážník.
Jenže mezitím na komíně zůstávala v hnízdě opuštěná také vejce.

„Po dohodě se Záchrannou stanicí živočichů v Pasíčkách bylo rozhodnuto o záchranné akci v samotném hnízdě. Na místo proto přijeli záchranáři z Pasíček a profesionální hasiči z Pardubic s výškovou technikou a společně z opuštěného hnízda vyzvedli již snesená vejce," poznamenala Aneta Hámorská.