Šance jsou zatím vyrovnané. Volby v Lázních Bohdaneč rozložily síly na radnici v zajímavém poměru. S šesti mandáty vyhrála strana Současného starosty Miloše Karafiáta. Se čtyřmi posty druhá je ODS v čele s Josefem Štěpanovským. Jeden z nich nakonec bude vítězem. Šance mají ale obě uskupení.

Záleží už jen na tom, kdo přesvědčí zbývající hráče. „Nejsme s některými uskupeními ve shodě na personálních obsazeních. Na zásadních bodech programu ale shoda existuje. Náš hlavní bod k jednání tedy budou jen personálie,“ říká Miloš Karafiát.

První kola jednání mají obě hlavní uskupení za sebou. „Pojali jsme to tak, že je potřeba navázat kontakty s novými osobnostmi v zastupitelstvu a poznat jejich priority a přání,“ naznačuje strategii Karafiát. Další kola jednání jsou v plánu na středeční večer.

„Budeme se domlouvat podle priorit a chuti k pořádné práci. Neustoupím od odklonu nákladní dopravy z města, to je ale priorita celého města. Ustoupit nechceme ani z výstavby tělocvičny,“ říká Josef Štěpanovský z ODS. Ta ve volbách vyskočila z jednoho mandátu na čtyři a dostala se tak do pozice, kdy může sestavit městskou vládu i vítězi navzdory. A pochopitelně také intenzivně jedná.

Jistá není ani pozice starosty. Tu pochopitelně chce obhajovat Miloš Karafiát. „Samozřejmě když jdu do voleb, tak to považuji za morální závazek. V situaci, kdy naše uskupení získalo největší podporu, tak je to pro mě i nadále závazek,“ říká.