Kostel Sv. Bartoloměje přivítal filmový štáb, který u příležitosti Pernštejnského roku 2012 natáčí dokumentární film s pracovním názvem Svět podle Pernštejnů. Úkolem dokumentárního filmu, který vzniká pod taktovkou režisérky Zory Cejnkové pro Českou televizi, 
je ukázat historii tohoto slavného rodu a jeho putování po České republice.

Doplnění výstavy

„Tento film by měl být jednak hezkým doplněním výstavy s názvem Pernštejnové  a jejich doba, která se uskuteční v Salmovském Paláci v Praze, ale zejména by to měl být krásný hodinový dokument, díky kterému budou moci diváci prostřednictvím obrazovky České televize putovat po stopách tohoto významného šlechtického rodu, “ uvedla režisérka Zora Cejnková.

Filmový štáb do Pardubic přivedl děkan Filozofické fakulty Univerzity Pardubice,  Petr Vorel, který 
v Pardubicích nejen zahájil Pernštejnský rok přednáškou na téma Páni z Pernštejna a jejich peníze, ale také je autorem jedné ze tří stěžejních publikací, týkajících se rodu Pernštejnů, s názvem Pernštejnská monografie. Děkan Petr Vorel se objeví také v připravovaném dokumentárním filmu a společně s filmovým štábem provede diváky po stěžejních místech života Pernštejnů v Pardubicích, jako je například právě kostel Sv. Bartoloměje. 

Dokumentární film o životě slavného rodu Pernštejnů však zavede své diváky také na další významná místa, jako je mimo jiné i hrad Pernštejn.
Na obrazovkách České televize se tento dokument objeví pravděpodobně koncem léta.