„Dělat chleba je pro mě rozhodně těžší než dělat rohlíky nebo housky. Do chleba se totiž přidávají suroviny postupně," svěřila se Deníku studentka Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Karolína, která pomáhala s organizací soutěže. „Jednotlivé vzorky chlebů jsme již lehce ochutnali a shodli jsme se na našem favoritovi, uvidíme, zda vyhraje i u poroty," uvedla dále studentka.

CHLÉB BEZ MOUKY
Chleby byly rozděleny do tří soutěžních kategorií – chléb konzumní, chléb řemeslný a chléb bez hranic, v níž byly speciální chleby.  Pozornost v kategorii neobvyklých chlebů poutal například čistozrnný chléb, který se při výrobě obejde bez mouky, nebo velmi tmavý chléb s příměsí praženého sladu.

„Od ideálního chleba očekávám dobrou střídu, správně tvrdou kůrku, dále že bude tak akorát nakynutý – aby nebyl jak pěna a nedal se snadno zmáčknout, zároveň by ovšem neměl být příliš hutný. Ve správném chlebu by podle mě měl být cítit trochu kmín," řekl Deníku Tomáš Suchánek z benešovských pekáren, které soutěžily v kategorii konzumní chléb.

Zahájení festivalu Zrcadlo umění na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.
OBRAZEM: Plné nebe balonků zahájilo Zrcadlo umění