Češi milují houbaření, stejně jako jiné slovanské národy – Poláci, Rusové či Ukrajinci. Směrem na západ se vztah k houbám zhoršuje. „Například Angličané, ti jsou přímo mykofobní, mají z hub strach a už vůbec by je nejedli," uvedla s úsměvem Tereza Tejklová z Mykologického klubu Pardubice. Ona sama má nejraději slizáka mazlavého v kyselé omáčce, ale pochutná si také na růžovkách a ryzci smrkovém.

Když nezkušení experimentují

Pro běžné houbaře je letošní sezona katastrofální. „Na jaře houby trochu rostly. Podzim je ale hodně slabý. Začíná se to pomalu lepšit, už i prašivky se objevují, ale deficit srážek je stále značný," popsala situaci v lesích Tereza Tejklová.

Nedostatek hřibovitých hub vede nezkušené sběrače k experimentování, a pak dochází k otravám. Mnoho lidí například vůbec netuší, že houby rády tvoří albíny. Své bílé varianty, bez obvyklého zbarvení. Třeba zrovna muchomůrka zelená je tímto „převlekem" mezi mykology proslulá. „Pokud dojde k otravě, bývá to často právě muchomůrka albín, kterou lidé nesprávně identifikují a pozřou," vysvětlila Tereza Tejklová.

Lehčí otravy houbami lze zvládnout i v domácích podmínkách jen živočišným uhlím. „Je nutné sníst třeba celé balení najednou," poradila Tereza Tejklová, jak porazit průjem a zvracení. Ale přeci jen doporučuje raději vyhledat lékaře. „Anebo ještě lépe, nejíst nic, co stoprocentně nepoznám," dodala. Pro laiky jsou největší jistotou hřibovité houby. Už zažila situaci, kdy do mykologické poradny v Hradci Králové přišel muž s bedlou Bresadolovou, která je jedovatá a roste v trsech. Muž se jen domníval, že je jedlá, ale přesto už měl podstatnou část úlovku v břiše. Do poradny zamířil, když mu začalo být špatně. Naštěstí šlo o houbu jen „s bílým křížkem", to znamená, že případným konzumentům přivodí velice nepříjemné chvíle, ale následky nejsou fatální – není jedovatá smrtelně. U těch „s černým křížkem" už jde o život.

Sezona nepřeje, ale našli 274 druhů

Pardubáci svou zálibu ve sběru hub bohatě dokázali při poslední mykologické výstavě v budově bývalé reálky na Komenského náměstí v Pardubicích. O uplynulém víkendu se tam i přes nepříznivý průběh sezony sešlo 274 druhů hub. A to včetně několika mimořádných úlovků, jakým je třeba hřib kovář žlutý, což je xantoidní varianta. „Je to vlastně kovář albín, ale jelikož má tato houba žlutou dužinu, není jako klasický albín bílá, ale žlutá," doplnila mykoložka. Ráda mezi exponáty uviděla také šupinovku ježatou, která roste na dřevě v pralesovitých lesích a na Pardubicku jsou známy jen dvě její lokality. Za zmínku stojí i vzácná štítovka šarlatová – nejedlá, hořká, ale nádherně zbarvená houba.
Sezona běžných hledačů hřibovitých hub končí s prvními mrazíky.