„S bezdomovci jsme se dohodli a teď se aktivně zapojují do úklidových prací a kino už považují za jakýsi svůj prostor,“ uvedl provozovatel letního kina Jan Motyčka.

Starosti organizátorům nyní přidělává jiná sorta návštěvníků. Ti, kteří ruší diváky. „V podstatě se jedná o lidi, kteří ani nepřijdou na film, ale vyloženě se chtějí pobavit. Povětšinou se zdržují na schodech do parku anebo, v tom horším případě, za promítacím plátnem,“ přiblížil Jan Motyčka.

Ve spojení s alkoholem se někteří z nich stávají hlučnými natolik, že divákům znepříjemňují sledování promítaného filmu.
Jednu takovou partičku, která se za plátnem usadila, musela v minulých dnech krotit městská policie.
„Nacházela se tam skupinka mladých lidí, kteří povykovali a popíjeli alkohol. Zkontrolovali jsme jejich totožnost a u několika z nich provedli orientační dechovou zkoušku. Výsledky byly pozitivní,“ poznamenal jeden ze zasahujících strážníků.
Problém ale byl v tom, že několik pozitivních dechových testů měly osoby mladší osmnácti let.

Strážníci proto telefonicky kontaktovali rodiče s tím, že jejich děti byly nalezeny v podnapilém stavu v parku a že zde strážníci vyčkají, dokud si pro ně jejich rodiče nepřijdou. „U dívky ve věku 19 let, která měla asi 1,3 promile alkoholu v dechu, pak došlo i kvůli agresivnímu chování k převozu na záchytnou stanici,“ upřesnil strážník.

„O takové návštěvníky v letním kině skutečně nestojíme. Ve spolupráci s městskou policií, která je prakticky při každém promítání přítomna, se nám daří je vytěsňovat z tohoto prostoru, který by měl hlavně plnit svou kulturní funkci,“ uzavřel provozovatel kina.