V Machoňově pasáži bude od 16. do 20. prosince vždy mezi 9. a 18. hodinou hodně živo.
Na akci, která dostala název Čekání na Ježíška, organizátoři do prostoru budoucí Pardubické prodejny pozvali neziskové organizace a svoje partnery.
Návštěvníci se tak budou moci seznámit s aktivitami pardubického Tyflocentra, vyzkoušet si chůzi s bílou holí a vyrobit si vánoční přání. S klienty Mirea denního stacionáře zažijete šamanské bubnování,  hudební aktivity s použitím muzikoterapeutických nástrojů, připraven je workshop Pletení vánočních dekorací z papírových ruliček a prodejní výstava výrobků klientů stacionáře.

Středisko rané péče TamTam a občanské sdružení Prozrak nabídnou vyšetření zraku speciálním přístrojem, žáci Základní školy a Praktické školy Svítání přivezou do Machoňovy pasáže svoje výrobky a představí se při muzikoterapii.
K vidění bude výstava o Mongolsku a Vietnamu, ochutnat budete moci národní speciality a dozvíte se o tom, jak překonat tradiční předvánoční stres.

Nahlédněte pod pokličku Deníku!

Magistrát města Pardubic – komunitní plánování představí aktivity zapojení neziskového sektoru a v pátek 20. prosince můžete nahlédnout pod pokličku práce redaktorů a fotografů Pardubického deníku. Česká abilympijská asociace a její tréninková kavárna U tiskaře Brixe se bude celý týden starat o dostatek lahodné kávy, vonícího punče a svařeného vína.