Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"V můj prospěch manipulován konkurz nebyl," řekl Urban

Pardubice - Současný šéf Kulturního centra: „Náměstka Rychteckého jsem za Ševčíkovou neposílal".

8.6.2015 6
SDÍLEJ:

Tomáš UrbanFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Nejen o výběrovém řízení na post ředitele Kulturního centra Pardubice jsme hovořili s TOMÁŠEM URBANEM, jedním z uchazečů na tento post, který je v současné době pověřen řízením této organizace.

Jak hodnotíte průběh tendru?
Začal už na začátku letošního roku. Přihlásil jsem se do něj, protože mi to přišlo jako logický krok, když jsem byl do té doby pověřen řízením této organizace a cítil jsem podporu zaměstnanců i odborné veřejnosti. Po prvním kole, pohovoru před komisí, přišla na řadu selekce kandidátů. Ve druhém, kdy došlo na psychotesty, jsme zůstali dva – já a Markéta Ševčíková. Ve třetím jsme měli za úkol připravit program na léto a plán změn středisek v organizaci. Prošel jsem v životě několika konkurzy a myslím, že tento byl náročný a dlouhý. Sám jsem také nebyl úplně ztotožněn s jeho třetím kolem. Nerozuměl jsem, proč by měl ředitel připravovat plán kulturních akcí na léto s rozpočtovými položkami, když je v Kulturním centru pro tento účel skupina produkčních. Na druhou stranu jsem zase chápal zadání provést organizační změny, což je v kompetenci ředitele.

Mělo podle vás výběrové řízení standardní průběh?
To asi ne. Začal jsem to pociťovat ve chvíli, kdy se ke mně dostala informace, že je vyvíjen velký politický tlak na to, aby se do této funkce dostala má protikandidátka. Potvrdil mi to i jeden přední politik 11. dubna při celostátní soutěži v klasickém tanci Pardubická Arabeska, kterou jsme jako Kulturní centrum spolupořádali.

Jaký byl závěr, který jste si 
z této zprávy vyvodil?
Motivovalo mě to k tomu, abych se připravil ještě lépe na třetí kolo. Chtěl jsem dokázat, že jsem schopný Kulturní centrum uřídit.

Co říkáte na to, že se údajně ve váš prospěch snažil „lobbovat" náměstek primátora a současně předseda výběrové komise Jakub Rychtecký u vaší protikandidátky a při schůzce v Praze jí nabízel místo šéfky produkce Kulturního centra?
Nevím, jaké má předseda konkurzní komise pravomoci. Jsem přesvědčen, že výběrové řízení v můj prospěch zmanipulováno nebylo. Neměl jsem dopředu informace 
o úkolech, které dostaneme, nikdo mi žádné zprávy o jeho průběhu nevynášel. Dával jsem si to na speciální pozor 
i proto, že v komisi byla zastoupena také jedna zaměstnankyně Kulturního centra. Ať už by mi kdokoliv něco donesl, bylo mi jasné, že by to špatné světlo dopadlo na ni.
Proč se Jakub Rychtecký scházel s Markétou Ševčíkovou, nevím, to se musíte zeptat jeho. Pokud bych byl jmenován do funkce ředitele a dostal bych třeba příkazem Markétu Ševčíkovou zaměstnat na pozici šéfky produkce bez výběrového řízení, tak bych to neudělal. Musela by projít řádným konkurzem.

Jaký je váš vztah k Jakubu Rychteckému?
Vím, že městem koluje, že jsme kamarádi. Od nějakých dvanácti nebo třinácti let jsme spolu hráli basketbal. Chodili jsme na sportovní gymnázium. Zhruba před jedenácti lety jsme se ale přestali vídat a potkali se vlastně až s jeho nástupem do funkce náměstka primátora. Scházeli jsme se a řešili spolu provozní záležitosti týkající se chodu Kulturního centra. Nařčení, že kvůli našemu přátelství chtěl, abych zvítězil, mi ale přijde lehce úsměvné a vlastně pikantní. Jestli jsem s ním měl někdy nějaké rozkoly, tak to bylo kvůli politice. Zde jsme se názorově rozcházeli.

Můžete vyloučit, že jste byl tím, kdo Jakuba Rychteckého za Markétou Ševčíkovou posílal?
Ano. Nebyl jsem iniciátorem této schůzky. Rozhodně bych Markétě Ševčíkové nenabízel žádné pracovní místo, když ji ani neznám. Kulturní centrum si prochází těžkým obdobím a bylo by naivní, kdybych jako první věc ve funkci udělal to, že bych přijal člověka bez transparentního výběrového řízení.

Autor: Tomáš Dvořák

8.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Ilustrační foto

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubice – Východočeské divadlo včera oznámilo, že v nejbližších dnech očekává příchod letošního stotisícího diváka. Jubilejním návštěvníkem, který získá předplatné a hodinky, se může stát kdokoli, do celkového počtu diváků se vedle volně prodaných vstupenek započítávají i abonentky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení