"Pochybuji o tom, že v noci ze 7. na 8. února, kdy je na programu volební shromáždění, které rozhodne o lídrovi ODS do pardubického zastupitelstva, budu klidně spát. Není mi jedno, jak pondělní volba dopadne. Pro mě je to velká výzva,“ uvedl současný náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř, který se o post lídra pardubické ODS uchází společně se současným primátorem Jaroslavem Demlem.

„K mé kandidatuře přistupuji velmi zodpovědně. Když chce někdo dělat komunální politiku naplno, samozřejmě to má vliv i na jeho soukromý život. Mám ale skvělé rodinné zázemí, rodina mne v mém rozhodnutí podporuje. Bez této podpory bych si ani nedokázal představit, že bych do tohoto klání šel,“ přiznal Deníku Alexandr Krejčíř.

„Potom, co jsem absolvoval místní nominační sněmy, tak si určitě všichni, kteří se jich zúčastnili, mohli udělat svůj názor na oba kandidáty. Rozhodování bude na každém, kdo bude chtít přijít, kdo má svůj názor a kdo bude mít zájem svou volbou dění uvnitř ODS ovlivnit. Doufám, že na pondělní volbu přijdou i ti, co na nominační sněm z různých důvodů nedorazili,“ pokračoval současný náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

„To, že mohou volit všichni členové městského sdružení, je možná organizačně a technicky trochu komplikované řešení, ale zcela určitě je to nejdemokratičtější způsob volby. Kandidát, který bude zvolen, pak bude mít velmi silný mandát. Osobně jsem rád, že tu možnost bude mít každý člen pardubické ODS,“ dodal Alexandr Krejčíř.

„Velmi dobře si uvědomuji, že zatím nerozhodnuté může ovlivnit i mé pondělní vystoupení. Proto k němu přistupuji velmi zodpovědně. Ve vystoupení chci určitě naznačit, kam má ODS a město podle mého názoru směřovat,“ nastínil politik, který se uchází o pozici lídra pardubické „ódéesky“.

„Je jasné, že budu chtít nastínit svou představu o tom, jak řešit některé problémy, které Pardubice dlouhodobě trápí. Přiznám se, že si ne〜umím dost dobře představit, že bychom s panem primátorem mohli přijít každý s úplně rozdílnými myšlenkami. Je jen otázkou, jakým způsobem se k nim chce člověk dobrat,“ vyjádřil se Alexandr Krejčíř.

„Jednoznačně největší bolístkou města je dopravní situace. A protože máme sedm obvodů, musíme případné problémy řešit ve spolupráci s nimi. Jejich síla totiž spočívá v tom, že jsou nejblíže občanům. Proto bychom se měli snažit využít potenciál, který obvody mají,“ přiblížil svou představu současný náměstek pardubického primátora.

„Věřím, že nervozita uvnitř ODS, která je zřejmě vnímána veřejností, v pondělí skončí, že se vzpamatujeme a začneme tvrdě pracovat na tom, abychom dosáhli volebního výsledku, který zde obhajujeme. To bude jednoznačný úkol pro hlavního lídra, který z pondělní volby vzejde. Bude muset vytvořit silný tým lidí, kteří by tuto myšlenku měli mít na paměti,“ zdůraznil jeden ze dvou kandidátů ODS na pardubického primátora.

„Už v pondělí bychom měli zapomenout na to, co bylo, nebavit se o minulosti, ale o tom, co je před námi,“ řekl Deníku Alexandr Krejčíř.

„Je jasné, že nejsme žádná parta kamarádů, ale pevně věřím, že jsme lidmi, co snad mají nějaký společný zájem a cíl. Měli bychom se zkrátka oprostit od různých půtek a pracovat pro společnou věc, kterou je rozvoj našeho města a spokojenost občanů,“ domnívá se současný náměstek pardubického primátora.
„Už na místních sněmech jsem jasně deklaroval, že ať už výsledek pondělní volby dopadne jakkoliv, jsem připraven dál spolupracovat na tom, aby ODS vyhrála volby. To je pro mě jednoznačnou prioritou, kterou stavím i nad mé případné osobní vítězství ve volbě o post lídra pardubické ODS,“ vysvětlil Alexandr Krejčíř.

„V případě, že důvěru uvnitř strany dostanu, jsem připraven přesvědčit všechny členy pardubické ODS, že se rozhodli správně,“ uzavřel náměstek pardubického primátora.