„Tradičně největší poptávka je po operátorech výrobní linky. Velmi vysoko jsou také řidiči autobusů a nákladních automobilů. Vzhledem k hezkému počasí, kdy se začínají otevírat předzahrádky u restaurací, se do první desítky dostali i číšníci. Velký zájem je i o technické profese – nástrojáře, svářeče a obráběče, a to jak vyučené, tak s nástavbou. Technických pracovníků je nedostatek v celém kraji,“ uvedl ředitel krajské pobočky Úřadu práce Petr Klimpl.

Montážních dělníků firmy v Pardubicích k 12. dubnu postrádaly 1511, řidičů nákladních automobilů a autobusů 235. Na třetím místě pak byla obsluha pojízdných zařízení, kde chybělo 162 zaměstnanců.

Společnost Foxconn, která patří mezi největší zaměstnavatele v kraji, v současné době shání materiálové a výrobní plánovače, supervizory výroby, test techniky, produktové techniky a montážní dělníky.

„V souvislosti s navýšením kapacit pardubického centra pro renovaci chytrých mobilních telefonů otevřela společnost Foxconn 300 nových pracovních pozic, ze kterých zůstává neobsazeno již méně než 200.

Průběžně nabíráme nové zaměstnance i pro ostatní projekty v našich závodech v Pardubicích a Kutné Hoře,“ uvedl PR manažer Foxconnu Pavel Tuček.

Také v Přelouči podle údajů Úřadu práce nejvíce chybí montážní dělníci výrobků a zařízení, dále pomocní pracovníci ve výrobě a kováři, nástrojáři a příbuzní pracovníci. I v Holicích firmy hledají především pomocné pracovníky ve výrobě a montážní dělníky, ale také montéry, mechaniky a opraváře elektrických zařízení.

Další data pak má k dispozici inzertní server Annonce. Firmy, které zde inzerují, v okresu Pardubice nejvíce hledají učitele, dále prodavače a prodejce, kuchaře, montéry a strojírenské dělníky či kovodělníky. Pořadí je odlišné především proto, že přes Annonci hledají zaměstnance spíše firmy z oblasti služeb než výrobní podniky a inzerují spíše ta místa, která se jim nedaří obsadit dlouhodobě.

Nízká nezaměstnanost nutí firmy hledat různá řešení. „Někde pomohou přesčasy nebo reorganizace práce. Jinde se snaží získat pracovníky mimo český pracovní trh, ale v Evropské unii je podobná situace jako u nás. Firmy proto hledají na Ukrajině a Bělorusku, jenže tam jsou administrativní překážky. Často se proto snaží zaměstnance přetáhnout od konkurence – nabízejí jim lepší podmínky, a to nejen platové, lidé dnes vyžadují i různé benefity. Jenže přetahování zaměstnanců neřeší problémy trhu práce v globálu,“ dodal Klimpl.

Také Foxconn jde cestou benefitů. „Zaměstnanci pracující na směny si mohou zvolit kratší směny nebo směny pouze v určité denní době. Pomocí robotizace a automatizace postupně odstraňujeme zbývající rutinní pracovní úkony. To nám umožňuje některé zaměstnance posouvat na kvalifikovanější a zajímavější pracovní pozice. Naši zaměstnanci mohou čerpat řadu benefitů. Od 5 týdnů dovolené ročně, přes mobilní tarify za výhodné ceny, přístup do firemního fitcentra, vzdělávání v podobě jazykových kurzů a dalších interních a externích školení, slevy u některých lokálních obchodníků, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity až po nadstandardní mzdové ohodnocení, které se každý rok navyšuje,“ dodal Tuček.