Starostou by se měl opět stát Pavel Kohout ze Sdružení nezávislých kandidátů (SNK) Opatovice podle vás.

Toto seskupení ve volbách zvítězilo, když získalo 44,57 procent hlasů, což v patnáctičlenném zastupitelstvu znamená celkem sedm mandátů.
„V současné době jsme svým způsobem domluveni s naším potenciálním koaličním partnerem, s kterým jsme spolupracovali už v minulém volebním období. Tím je SNK Opatovic a Pohřebačky," uvedl Pavel Kohout.

Lídr seskupení SNK Opatovic a Pohřebačky, které skončilo na třetím místě se ziskem 18,7 procent hlasů a tří mandátů, by se měl opět stát místostarostou. „Zatím to tak opravdu vypadá, že by měl být místostarostou znovu zvolen Jaroslav Procházka," potvrdil našemu Deníku aktuální povolební situaci v Opatovicích nad Labem Pavel Kohout.

„V radě by mělo dojít jen k jedné obměně. Dosavadní radní Blanku Krčmářovou by měl nahradit Jan Vašata," poznamenal současný starosta, který se v Pardubickém deníku před časem vyjádřil, že se nová koalice rýsuje i s SNK Společně k řešení.

„Jako vítězná strana jsme jednali s SNK Společně k řešení. Ještě nás čekají dvě jednání s tímto subjektem a s Komunistickou stranou Čech a Moravy. Koalice se rýsuje spíše se stranou SNK Společně k řešení a SNK Opatovic a Pohřebačky," řekl tehdy.
Čtyři zastupitelé zvolení do opatovického zastupitelstva za SNK Společně k řešení ovšem shodně popírají, že by se současným starostou o koalici jednali.

„O nás bez nás"

„Prohlašujeme, že jsme do této chvíle nebyli ze strany dosavadního starosty obce a vítěze voleb vůbec kontaktováni, tudíž jsme s nikým, o nikom a o ničem nejednali. Není možné, aby někdo deklaroval, jak s námi hovoří a přitom vše rozhodoval o nás bez nás," reagovali v prohlášení zaslaném Deníku čtyři zastupitelé z SNK Společně k řešení.

„Respektujeme vítěze voleb i jeho právo vést jednání o budoucím vedení obce. V letošních komunálních volbách jsme se umístili na druhé pozici. Považovali bychom minimálně za slušné dát nám vědět, že už je v plné šíři rozhodnuto i bez nás," shodli se čtyři opatovičtí zastupitelé.

„Vzhledem k tomu, že už jsme obdrželi pozvánku na ustavující zasedání zastupitelstva, musíme konstatovat, že vítěz voleb pravděpodobně získal přesvědčení o nepotřebnosti jakékoli diskuse. Poněkud nešťastný začátek nadcházejícího období," poznamenali čtyři zastupitelé SNK Společně k řešení, kteří tak zřejmě skončí v opozici.

„V sobotu jsem pouze obdržel od starosty dopis, kde nám dává na vědomí, že je rozhodnuto," dodal lídr kandidátky SNK Společně k řešení Radek Šejvl.