Zájem o Aquacentrum Pardubice je mnohem vyšší, než se očekávalo. Současný padesátimetrový bazén tak nedokáže uspokojit poptávku všech škol a sportovních klubů. Vedení plaveckého areálu proto navrhuje postavit další bazén, který měřil 25 metrů. Projektová dokumentace by město vyšla na 3,5 milionu, na stavbu se počítá se zhruba 55 miliony.

„Spojením nového pětadvacetimetrového bazénu a padesátimetrového bazénu by v Pardubicích vzniklo výjimečné středisko pro kondiční a sportovní plavání, které v Čechách zatím nemá obdoby za cenu, jež je více než přijatelná. V zahraničí jsou komplexní střediska běžná a jsou celoročně vytížená všemi věkovými kategoriemi od kondičních plavců až po vrcholové," uvedl v prezentaci pro zastupitele ředitel společnosti PAP Pardubice Jiří Vysoudil.

V době opravy plaveckého areálu se počítalo, že aquapark ročně navštíví zhruba 350 tisíc návštěvníků, jenže skutečnost je taková, že v roce 2015 prošlo branami aquacentra zhruba 470 tisíc lidí. Město by nejspíš nemuselo kvůli nové vodní ploše přispívat na provoz plaveckého areálu vyšší sumu. Náklady společnosti PAP by se sice zvýšily asi o tři miliony korun, ty by ale pokryla z částky, která jí je v současné době přidělena.

„Provoz bazénu pokryjeme ze současné výše dotace. Bazén by byl součástí areálu, nemusí se tedy dobudovat žádné další zázemí, jako jsou šatny, odbavovací systém či technické zázemí. Došlo by pouze k mírnému navýšení počtu personálu," vysvětlil Jiří Vysoudil s tím, že nový bazén by mělo denně navštívit 400 lidí.

Opozice s vybudováním nového sportoviště souhlasí, ale nelíbí se jí způsob, jakým je projekt městským zastupitelům prezentován.

„Projekt, jehož celkové náklady mají být přes 58 milionů korun, nelze řešit pouze informativní zprávou a prezentací o deseti stranách," řekl zastupitel za ODS Karel Haas.

„Podle sportovního generelu by Pardubice měly mít pětkrát více zastřešených vodních ploch. Ovšem ve strategickém plánu se o novém bazénu vůbec nehovoří. Bylo by vhodné to nejprve zanést do plánu, zdůvodnit to a provést studii udržitelnosti," dodal pardubický zastupitel Petr Klimpl (ODS).

Využití nového bazénu
pronájem pro sportovní kluby a školy v regionu
- sportovní kluby z České republiky
- možnost pronájmu i pro zahraniční kluby
- vysoké a střední školy pro výuku plavání
- rehabilitační plavání a cvičení poúrazových pacientů
- plavání pro ženy
- pro abonenty

PŘEDPOKLÁDANÉ ROČNÍ NÁKLADY
Voda: 550 000 Kč
Teplo: 1 000 000 Kč
Elektrická energie: 600 000 Kč
Bazénová chemie: 25 000 Kč
Mzdové náklady na dozor: 800 000 Kč
CELKEM: cca 3 000 000 Kč