Tentokrát za nimi stojí Klub přátel Pardubicka (KPP), kterému se nelíbí záměr radnice, aby z této komunikace byla vymístěna trolejbusová doprava. Alespoň ne v této době, kdy krajské město nemá uspokojivě vyřešenou dopravu.

Podle usnesení pardubických zastupitelů z roku 2006 by měla být z třídy Míru vymístěna hromadná doprava od Grandu ke křižovatce se Sladkovského ulicí. Proti tomuto řešení, které je zatím rozpracováno ve studii, se ale nyní postavil Klub přátel Pardubicka s tím, že trolejbusová doprava by zde měla být zachována, stejně jako jízda na kolech a kolečkových bruslích. „Myslím si, že většina zastupitelů si nepřeje, aby odsud zmizely trolejbusy, ale z nějakého důvodu nechtějí tuto otázku otevírat na zastupitelstvu. To je důvod, proč se do toho Klub přátel Pardubicka pustil,“ uvedl včera Jan Linhart, předseda klubu a současně pardubický zastupitel. „Tři sta metrů plnohodnotné pěší zóny by v tuto chvíli městu nic nepřineslo,“ dodává.

V petici chce KPP oslovit zejména obyvatele a podnikatele přímo z třídy Míru. Jan Linhart tak očekává, že se jim podaří získat podpisy v řádech stovek. Petice by měla být uzavřena ještě do červnového zastupitelstva, které se má otázkou třídy Míru zabývat. Proti vymístění trolejbusů z třídy Míru jsou i představitelé SBD Pernštejn, také zdejším podnikatelům by se podle některých názorů zhoršily podmínky.