VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Pardubicích právě vzniká nová křesťanská škola Noe

Pardubice - Zápis dětí chystá na začátek února příštího roku, ostrý start výuky pak od 1. září 2011.

15.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Burda

Ve městě perníku vzniká nová křesťanská základní škola Noe.
„Zápis dětí chystáme na začátek února příštího roku, start na 1. září 2011. Otevřeme jednu první třídu pro maximálně dvacet dětí, každým dalším rokem pak novou třídu až do naplnění všech devíti ročníků,“ sdělila ředitelka křesťanské základní školy Noe Markéta Chmelová.

Křesťanské hodnoty

„Chceme dětem poskytnout kvalitní vzdělání a výchovu v souladu s křesťanskými hodnotami, jakou jsou zájem o druhého, čestné jednání, úcta, zodpovědnost a další. Záleží nám na rozvoji celé osobnosti dítěte,“ nechala se slyšet Markéta Chmelová.

„U dětí budeme usilovat o dovednosti použitelné v běžném životě, především schopnost třídit důležité informace, samostatně uvažovat, kriticky myslet, řešit problémy. Budeme klást důraz na budování charakteru a utváření hodnot, vést děti k rozvíjení mezilidských vztahů,“ podotkla ředitelka školy.
„Jsme otevření všem rodinám a jejich dětem, které mají zájem o vzdělávání v prostředí postaveném na křesťanských hodnotách. Přijímat budeme všechny děti bez ohledu na to, zda se rodina hlásí k nějakému křesťanskému vyznání či nikoliv,“ pravila Markéta Chmelová.

„Kromě výuky anglického jazyka s rodilým mluvčím už od první třídy budeme vyučovat křesťanskou výchovu. Jejím cílem je tvorba životních a morálních hodnot, nikoliv pouze nauka o Bibli. Na prvním stupni bude realizována na biblických příbězích, na druhém stupni se bude podobat spíše etické výchově,“ přiblížila ředitelka školy, která bude od první do třetí třídy využívat slovní hodnocení. „A to proto, že částečně eliminuje srovnávání dětí a i pro rodiče může mít větší vypovídající hodnotu než známky. Ve čtvrté třídě už ale bude hodnocení žáků kombinované a od páté přejdeme na systém známek. To proto, aby dítě bylo na tento systém zvyklé. Nechceme, aby když vyjde z naší školy, byl pro něj přechod na střední školu nějakým handicapem,“ vysvětlila Markéta Chmelová.

V bývalé škole

Křesťanská škola Noe bude sídlit v Salesiánském středisku mládeže na Zborovského náměstí. „Výhodou je, že zde v minulosti působila základní škola s rozšířenou výukou cizích jazyků, takže tam jsou zachovalé třídy, tělocvična, hřiště, školní jídelna, zkrátka veškeré potřebné zázemí,“ podotkla ředitelka nové křesťanské školy Noe.

„Přestože se říká, že převážná většina české společnosti je ateistická, neměli jsme zatím žádný problém. Získali jsme podporu od města i od kraje. Církevní škola ale žije z dotací ministerstva školství. Ta nám ovšem všechny náklady nepokryje, takže budeme muset vybírat školné. Další náklady bude hradit zřizovatel, kterým je Církev bratrská. Nechceme se však omezovat pouze na ni. Hodláme spolupracovat i s ostatními křesťanskými subjekty. Mělo by jít v tomto směru i o prezentaci jednoty církví,“ uzavřela Markéta Chmelová.

Autor: Tomáš Dvořák

15.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda u Bohdanče skončila zraněním matky s dítětem.
4

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Dostali jsme facku, říká šéf pardubické ČSSD Malina

Pardubice – Pochmurná nálada panovala v sobotu ve volebním štábu ČSSD. Strana totiž ve volbách propadla, v kraji získala pouze 7,47 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně tak bude mít za Pardubický kraj pouze jeden mandát. Ten obsadí krajský lídr a dosavadní ministr Jan Chvojka.

OBRAZEM: Co se odehrálo ve volebních místnostech

Pardubice - Fronty před otevřením volebních místností, člen komise agitující pro jednu ze stran, první vhozené hlasy, cestující urna za nemocnými a závěrečné sčítání hlasů. To vše zachycuje naše fotogalerie, jakési malé ohlédnutí za víkendovými volbami do poslanecké sněmovny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení