V pátek ho zahájí jarmark na Pernštýnském náměstí. Jeho návštěvníci budou moci okusit různé cizokrajné lahůdky. O zábavu se budou starat účinkující z Nepálu, Mexika, Mongolska, Ruska, Ukrajiny nebo Indonésie, ale také pardubické soubory Samirah, DDM Alfa či 105. Aktivní program pro děti nabídne i koutek uprostřed náměstí, který bude vytvořen v mongolském stanu. Cílem Multi-kulturního týdne je přiblížit návštěvníkům festivalu různé kultury a poskytnout prostor pro zajímavá setkání místních obyvatel s cizinci. Festival se koná podeváté, potrvá od 18. do 23. května.

Na sobotu je připraven Mezinárodní sportovní den v TJ Sokol. Přihlášené týmy se utkají o trofeje ve fotbale a basketbalu.

Ekocentrum Paleta bude hostit nedělní program zaměřený nejen na rodiny s dětmi nazvaný „Market jazyků“. Rodilí mluvčí přiblíží návštěvníkům nejen svůj jazyk, ale i kulturu a tradice. Zazní například ruština, mongolština, srbština, španělština, francouzština, čínština či arabština.

Úterní část festivalového programu připravila organizace AFS – Mezikulturní programy. V Tyršových sadech budou na zájemce čekat středoškolští studenti ze zahraničí, aby si s nimi popovídali o svém životě v Česku a o svých postřezích a přiblížili jim svou domovinu. V podvečer se v Centru na podporu integrace cizinců koná filmový večer s mexickým snímkem Julieta od Pera Almodóvara.

Poslední den Multi-kulturního týdne nabídne základním a středním školám i široké veřejnosti program „Cesta kolem světa“, který připraví v areálu Univerzity Pardubice studenti filozofické fakulty. V podvečer se v Sále Jana Kašpara na krajském úřadě koná komponovaný program spolku Ruský domov. Program zahrnuje tvůrčí dílny, ochutnávky, recitátorskou soutěž, přednášku i promítání.

Součástí festivalu jsou i tři výstavy. V Ekocentru Paleta již začala výstava „Tvorba našich krajanů“, artefakty z tvorby krajanů a novodobých reemigrantů z Ukrajiny. V Divadle 29 se návštěvníci setkají s malbami a fotografiemi kanadského indiánského umělce Ukjese van Kampena s názvem „A Native American Bare-Wolf in Europe“. Poslední výstavu si zájemci budou moci prohlédnout ve druhém patře Atrium Palace Pardubice. „Výstava pro všechny“ zahrnuje práce výtvarníků z Mongolska, ze Srbska a z Chile.