Kromě výletů po městě a okolí čekají účastníky také filmy o cyklistice a hudební vystoupení. Bude se také diskutovat o vizi pro pardubickou dopravu, informoval Vojtěch Jirsa ze sdružení.

Ve čtvrtek pojedou cyklisté a vozíčkáři z Pernštýnského náměstí k hlavnímu nádraží. Součást jízdy Tour de Labe - Handicap od pramenů až k ústí Labe má zmapovat bariéry na Labské stezce. Tentýž den dopoledne je v klubu D29 naplánována diskuse se zástupci města, která chce hledat odpovědi na otázky, jak lze snížit množství aut ve městě a jak by mohla vypadat vize pro pardubickou dopravu.

Cyklistický výlet ke Kunětické hoře je na programu také v sobotu 18. září, k tomu zahraje pražské divadlo Nahoď své představení Ubu paroháčem.

Historické MHD

Na neděli večer organizátoři připravili provoz historických linek MHD, následující úterý se v Divadle 29 bude promítat pásmo krátkých snímků s cyklistickou tematikou s názvem Jak sexy je jezdit na kole po městě.

Sérii uzavře ve středu 22. září na Pernštýnském náměstí přehlídka nových cyklistických trendů, k výstavce nejrůznějších šlapacích strojů zahrají například skupiny Buty, Ready Kirken Terne Čhave a další. Připraveny jsou atrakce pro děti a programy pro školy. Celý program od 9 hodin na Pernštýnském náměstí je zdarma. V 18 hodin začíná poslední Pardubická cyklojízda.

(čtk, red)