18. ROČNÍK PARDUBICKÉHO FESTIVALU VÍNA

Místo: Zámek Pardubice
Pátek – 12:00 až 21:00
Sobota – 10:00 až 18:00
Vstupné na Pardubický festival vína je 100 korun. Zahrnuje degustační skleničku s logem festivalu, tři ochutnávkové žetony do začátku a pro prvních 2000 návštěvníků dárek v podobě praktické taštičky na skleničku.
Celou atmosféru bude dotvářet doprovodný program na pódiu. Součástí bohatého programu bude i ukázka servisu vína v podání vítěze soutěže Sommelier Znovín 2015.

8. ROČNÍK PARDUBICKÉ 
VINAŘSKÉ NOCI
Místo: Pernštýnské náměstí
Pátek – 20:00 až 24:00
Sommelierská show
Moderuje Pavla Pilařová
Hraje kapela Uši a Varmužova cimbálová muzika
Světelná a ohňová show
Zelená brána otevřena od 20:00 do 24:00
Stánky s vínem, dobrým jídlem a lidovými řemesly

Konec srpna v Pardubicích patří milovníkům vína. Již poosmnácté se letos na zámku uskuteční Pardubický festival vína, na kterém je možné ochutnat ty nejpovedenější vzorky vín z tuzemských i zahraničních vinařství.
Festival se uskuteční na nádvoří zámku dnes a zítra. Především páteční odpoledne přitahuje do historického centra krajského města stovky návštěvníků. Pořadatelé se proto rozhodli, že se letos bude ochutnávat déle než obvykle.

„Náš festival je letos plnoletý, což je důvod k velkolepé oslavě. Prodloužili jsme proto o hodinu páteční otevírací dobu a jako dárek všem návštěvníkům připravili pestré programové menu," říká Karel Pobuda z pořádající agentury Czech marketing.

Víno i delikatesy

Slavností vína se opět zúčastní zhruba 60 vinařů, ochutnávky si bude možné koupit za žetony, přičemž jeden žeton bude stát deset korun. Festival ale není jen o kvalitním vínu, organizátoři se snaží, aby se jednalo také o gastronomickou událost.

„Irský restaurant St. Patrick bude servírovat pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger, pražská restaurace Passage si připravila ochutnávku francouzských delikates. Těšit se můžete na šneky v červeném víně, žabí stehýnka na másle, jehněčí koule v perníku nebo krevety s ananasem," sdělil Karel Pobuda.

Komu by ani prodloužená doba degustací nestačila, může se přesunout na Pernštýnské náměstí, kde bude až do půlnoci v plném proudu Pardubická vinařská noc. Kromě dalších ochutnávek vína bude její součástí třeba i vystoupení kapel Uši a Varmužova cimbálová muzika, své umění předvede špičkový český sommelier Libor Nazarčuk, diváky zaujme i světelná a ohňová show.