Jednou z nejsilnějších a nejúspěšnějších organizací handicapovaných atletů v Pardubicích je spolek Atletika Bez Bariér (ABB), který vznikl na konci roku 2016 oddělením od sportovního klubu zdravých atletů. A již v loňském roce plnily úspěchy atletů Bez Bariér přední stránky novin.

Více o činnosti spolku a výsledcích atletických reprezentantů a dalších skvělých sportovců se můžete dozvědět během 3. ročníku Sportovního parku Pardubice. Celkem 3 dny, konkrétně od soboty 11. 8. do pondělí 13. 8. od 8.00 do 18.00 hodin obsadí Atletika Bez Bariér jedno ze stabilních stanovišť v parku Na Špici.

„Zde si veřejnost bude moci vyzkoušet některé z disciplín handicapovaných, jako například hod oštěpem sedících. Uvidí ale také české reprezentanty v akci při jejich měřených trénincích v přípravě na Mistrovství Evropy v atletice handicapovaných v srpnu v Berlíně,“ přiblížila Eva Hrdinová, předsedkyně spolku ABB.

V sobotu okolo 15. hodiny je naplánovaná exhibice ve vrhu koulí Jardy Petrouše, v neděli po poledni odhází kuželkou český rekordman Michal Enge a v pondělí odpoledne čeká „trénink před fanoušky“ Martina Zacha.

„Přijďte si popovídat s reprezentanty, vyzkoušet si atletiku handicapovaných a dozvědět se víc o našem spolku. Pro každého účastníka je za jeho odvahu připraven malý dárek,“ pozvala Eva Hrdinová.