Radnice vybranou lokalitu oplotí, umístí v ní lavičky a později možná také herní prvky pro zvířata. Informoval o tom starosta druhého pardubického městského obvodu Radek Hejný (ANO).

OPLOCENÝ VÝBĚH 
PRO PSY NA DUBINĚ

Před rokem oplocený výběh pro psy zřídil třetí městský obvod na Dubině. „Máme před poliklinikou nevyužitý plac, kam lidé s pejsky chodí. Napadlo nás jej oplotit, aby psi nevběhli do silnice," sdělil Radek Hejný.

Pozemek ve tvaru trojúhelníku se nachází u polikliniky. Oficiálně tam lidé své psy z vodítka pouštět nesmějí. Radnice jim to nyní umožní. V Pardubicích je podle vyhlášky 18 lokalit, kde psi mohou volně pobíhat bez vodítka. Podle starších odhadů lidé ve městě chovají asi 10 tisíc psů.

„Venčení bez vodítka tím zlegalizujeme. Pozemek rozdělíme na tři sektory, aby se tam mohli venčit psi, kteří se vzájemně moc nemusí," dodal Radek Hejný.
Radnice na plochu umístí i kůl, aby se psi naučili chodit venčit na jedno místo.

Starosta očekává, že lidé budou po svých psech exkrementy uklízet. „I když je pravdou, že zatím na to moc zvyklí nejsou," vyjádřil se starosta Polabin.

NEBRÁNÍ SE ANI DALŠÍM POŽADAVKŮM PEJSKAŘŮ

„Uvidíme, jestli pejskaři budou mít nějaké další požadavky. Pokud budou chtít pro své psy herní prvky, nebráníme se tomu," prohlásil Radek Hejný.

Velkou oblibu si získal psí oplocený výběh, který funguje od loňska u sídliště Dubina v Blahoutově ulici na zhruba 2500 metrech čtverečních. Majitelé psů si tam mohou sednout na lavičky a na pozemku jsou i koše na psí výkaly.