Povídáním o drogách nebo dalšími dny otevřených dveří v úterý pokračuje Týden pro duševní zdraví.

„Touto akcí chceme podpořit, aby se lidé nebáli své potíže přiznat sami sobě, aby se nebáli vyhledat pomoc a aby věděli, kde pomoc mohou najít,“ konstatoval ředitel pořádajícího občanského sdružení Péče o duševní zdraví – region Pardubice Petr Hejzlar.
Pro zájemce bude otevřeno sídlo občanského sdružení Amalthea, kde se dopoledne odehrají besedy o náhradní rodinné péči pro školy a odpoledne se může s činností sdružení přijít seznámit široká veřejnost.

V polabinské kavárně Výměník se od osmnácti hodin koná vernisáž výstavy fotografií a obrazů členů a příznivců občanského sdružení Kolumbus.
V Divadle 29 je zase možné navštívit koncert Sester Steinových. Jejich písně jsou postaveny na zajímavých textech a jsou obtížně zařaditelné ke konkrétnímu hudebnímu žánru. Texty balancují na rozhraní písně a básně.

Pracovníci centra Laxus, kteří pomáhají uživatelům drog, připravili v Klubu 29 akci s názvem „Pozdní odpoledne s povídáním o drogách“. Setkání začíná v šestnáct hodin a je určeno nejen rodičům, ale i pedagogům a všem dalším zájemcům.

(Lukáš Dubský)