„Lidé, kteří bydlí poblíž skateparku, si na radnici stěžovali na nadměrný hluk, jenž se od něj často ozýval. Proto jsme pozvali hygienu. Ta bohužel naměřila několikanásobně vyšší hladinu hluku, než jaká je povolená,“ uvedla starostka Přelouče Irena Burešová (na snímku).
„Zítra by měla firma, která rampy montovala, přijet je zase odmontovat. Převezeny budou do skladu,“ prohlásila Irena Burešová.

Nová lokalita

„My zatím musíme nalézt jinou lokalitu, protože si na hřiště lidé a především mládež zvykli. Musí to ale být rovná asfaltová plocha, kterou budeme hledat společně s odbornou sportovní komisí,“ vysvětlila přeloučská starostka Irena Burešová.

„Vybudování nového skateparku bude stát miliony, jednou z variant bylo i zastřešení skateparku, ale bylo by to hodně drahé a zástavba je tak blízko, že není jisté, jestli by to vůbec pomohlo,“ doplnila Irena Burešová.

Přeloučský skatepark totiž není zastřešený, a tak se hluk z něj ještě více rozléhá.
Sportoviště je nyní obehnáno páskami s bezpečnostním upozorněním.

„Bavil jsem se se správcem parku a opravdu se tomuto kroku nedivím, jezdit už se tam vážně nedalo. Lidé se o něj pořádně nestarali a město na to nedalo žádné dotace,“ řekl František Walter, který na přeloučském skateparku jezdil šest let.

Nejblíže ve Břehách

„Nejbližší skatepark je ve Břehách, kde si kluci udělali rampy, nebo také v Pardubicích a Kolíně,“ dodal František Walter s tím, že neví o nikom, komu by zavření přeloučského skateparku vadilo, a to z důvodu jeho špatného stavu.

Lenka Štěpánková