VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Přelouči dojde také na regeneraci sídliště

Přelouč /STAROSTI (NOVÝCH) STAROSTŮ/ - Pardubický deník přichází s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech či obcích pardubického okresu.

14.11.2010
SDÍLEJ:

Irena Burešová, starostka města PřeloučFoto:

V minulých dnech jsme čtenářům představili starosty a starostky těchto měst Dolní Rovně, Holic, Horního Jelení, Sezemic a Chvaletic. Nyní na položené dotazy odpovídá staronová starostka Přelouče Irena Burešová.

Jméno: Irena Burešová
Datum a místo narození: 16. 1. 1957 v Čáslavi
Rodinný stav: vdova
Původní povolání: administrativní pracovnice
Politická strana: ODS

Jaké budou Vaše první kroky ve funkci starosty?
Budou to ještě zejména kroky organizační, jako například zřízení komisí rady města, volba jejich předsedů a členů, příprava „malých voleb“ v našich sedmi místních částech a dokončení prací souvisejících s rozpočtem města na rok 2011.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
Jako první budeme připravovat projekty, u nichž budeme žádat o podporu, ať již ze státních či evropských zdrojů. U nich neznáme dostatečně dopředu termíny jejich vyhlášení a chceme-li být s žádostí o dotace úspěšní, musíme být dobře připraveni. U nás ve městě to budou konkrétně projekty na další etapu regenerace panelového sídliště a zateplení budov základní umělecké školy a tribuny na fotbalovém hřišti.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
Je to především dokončení výstavby nové budovy úřadu, dále projekt využití „staré“ budovy úřadu a její rekonstrukce pro kulturní účely. Dále se zmíním o projektu výstavby cyklostezky Přelouč - Lhota, kde budeme pokračovat ve výkupu pozemků od soukromých vlastníků.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?
Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Sportovci budou zřejmě za nejpovedenější projekt považovat výstavbu nové sportovní haly, cestující možná nové autobusové nádraží či zavedení městské hromadné dopravy a rodiče s malými dětmi nové centrální dětské hřiště. K výraznému zlepšení vzhledu centra města určitě přispěla rozsáhlá rekonstrukce Perštýnského a Václavského náměstí.

14.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Matuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Pardubický kraj - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR skončily. Ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a nyní se budou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky mají být známé ještě dnes večer. 

Pardubice v Třinci prohrály po gólu v nastavení

Pardubice – V posledních vteřinách přišli o bod. Fotbalisté Pardubic po více než měsíci prohráli, když v souboji čtvrtého týmu se třetím podlehli těsně domácímu Třinci. Východočeši své šance v utkání 12. kola FNL neproměnili, na konci utkání pak inkasovali po standardní situaci.

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

Odvolí všichni a zavřeme místnost dřív? To nepůjde

Pardubice - Volební komisaři navštěvovali s přenosnou urnou také domácnosti voličů, kteří si o to požádali. Jednalo se zejména o hůře pohyblivé seniory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení