Jak většina lidí ví, právě probíhá reforma policie, což je nejkomplexnější a za poslední roky asi největší změna v novodobé historii policie. „Jeden z deseti pilířů reformy je i projekt P1000, který funguje již od roku 2006 a je zaměřen zejména na modernizaci policejních služeben, zavádění nových technologií, vzdělávací programy a podobně,“ vysvětlila našemu Deníku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

I na Pardubicku bylo zatím v rámci projektu zrekonstruováno a zmodernizováno jedno oddělení, a to Obvodní oddělení policie v Přelouči. „Budova to byla krásná, nicméně svým vybavením, jak vtipně a trefně při svém proslovu poznamenal krajský ředitel Petr Přibyl, by prostory mohly sloužit k natáčení Četnických humoresek a ani by se nemusely vytvářet kulisy,“ odlehčila situaci Markéta Janovská.

Hlavním cílem projektu P1000 je podle ní přetvořit a přebudovat služebny tak, aby se zde lidé cítili bezpečně a příjemně. Zároveň ve všech zrekonstruovaných budovách dochází k výstavbě bezbariérových přístupů pro tělesně postižené. A v neposlední řadě má samozřejmě projekt za cíl zlepšit pracovní prostředí a podmínky policistů pracujících na těchto služebnách. „Myslím si, že toto všechno se v Přelouči podařilo krásně skloubit, a spokojeni budou jak občané, tak i místní policisté,“ doufají vedoucí představitelé východočeské policie.

Na oficiálním otevření nechyběli zástupci Krajského ředitelství policie východočeského kraje krajský ředitel Petr Přibyl, Radek Malíř či pardubický primátor Jaroslav Deml a přeloučská starostka Irena Burešová.

Zástupci policie samozřejmě nezapomněli poděkovat přeloučské starostce za dar v podobě dvou počítačů, které město policii věnovalo.
„Všichni si nyní přejeme, aby těchto krásných služeben nejen na Pardubicku přibývalo,“ vyslovila názor jistě i za své kolegy pardubická policejní mluvčí. Podle našich informací přesáhla modernizace přeloučské služebny sedm milionů korun.