Město, které proslavil rychlostní kanoista, dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor, má bohatou a zajímavou historii. Sezemice totiž patří k nejstarším obcím okresu.

Tradiční sezemickou podívanou je Sezemická pouťová lávka. „Její první ročník se jel snad již v roce 1929. Do současné doby se konala pětašedesátkrát.

Soutěží se v jízdě na kole po lávce 23 m dlouhé a 22 cm široké vedoucí přes řeku Loučnou v Zámostí,“ uvedl kronikář města Miroslav Balcar. Vítězem se stává závodník, kterému se podaří zajet nejdelší čas a suchý dojet na druhý břeh. V roce 1984 byla soutěž rozšířena o jízdu dvojic na trakaři. V této disciplíně naopak vítězí dvojice s nejrychlejšími časy. Každoročně Sezemickou lávku sledují stovky diváků, rozmístěných na mostě přes Loučnou a po jejích obou březích.

Seriál Jak jsme žili v Československu čtenářům prostřednictvím historických fotografií z let 1918 až 1992 připomene, jak žili a jak prožívali důležité mezníky obyvatelé v městech a obcích na Pardubicku. Disponujete také zajímavými historickými snímky? Napište nám na emailovou adresu pavlina.roztocilova@denik.cz.