Rozsáhlé letní opravy českých silnic a dálnic zaznamenají řidiči také na silnici první třídy I/35 mezi Hradcem Králové a Holicemi. U Býště opravují silničáři povrch, rozkopaný úsek je tak částečně neprůjezdný.

Z MÝTA SE NA HRADEC JEDE OBJÍŽĎKOU

Auta jedoucí od Hradce Králové na Vysoké Mýto opravovaným úsekem projedou, kvůli průjezdu staveništěm je zde však snížena rychlost na třicet kilometrů za hodinu.

Řidiči jedoucí v opačném směru, musí ale jet objížďkou. Ta je vede do Sezemic, kde auta stojí v dlouhých kolonách. „Už tak vysoký počet projíždějících osobních i nákladních aut ještě prodlouží čekací doby," řekla radní Sezemic Marie Schillerová.

DOPRAVU VE ŠPIČCE ŘÍDÍ POLICIE

Křižovatka Masarykovy a Havlíčkovy ulice tak připomíná parkoviště, ve špičce ji řídí policisté.

„Z důvodu zvýšení plynulosti průjezdu město Sezemice zajistilo pro následující dny na křižovatce dopravní hlídku policie," uvedla Schillerová a dodala, že se řidiči nyní musí obrnit trpělivostí. Ta ovšem některým řidičům chybí. Chtějí se zacpané křižovatce vyhnout či ji objet, využívají tedy k průjezdu okolní ulice. Někdy si však cestu zkracují i přes obytné zóny nebo zakázané úseky.

„Některá auta křižovatku objíždějí přes bytovky, nedodržují při tom maximální povolenou rychlost, což je značně nebezpečné vzhledem k tomu, že projíždějí obytnou zónou, kde si hrají děti," řekl jeden z obyvatelů Sezemic Martin Popilka.

MOHOU JET TAKÉ PŘES CHRUDIM ČI DAŠICE

Řidiči jedoucí od Holic se Sezemicím nevyhnou, ale auta, která jedou od Svitav či Litomyšle mohou využít trasy přes Chrudim, Dašice či další obce. Dopravní komplikace bude trápit řidiče i obyvatele Sezemic minimálně do konce prázdnin. „Vyřešil by to roky plánovaný obchvat, ale ten je zatím v nedohlednu," uzavřel Popilka.

Lada Součková