Prezident republiky Václav Klaus se příští týden vydá na oficiální návštěvu pardubického regionu. Během třídenního pobytu v našem kraji navštíví řadu míst. Jeho první den začne v Opatovicích nad Labem, kde si prohlédne stavbu jedné z největších křižovatek v zemi, a poté se přesune do samotných Pardubic.

Beseda se studenty


Koho z občanů Pardubicka láká spatřit na živo a zblízka prvního muže České republiky, bude k tomu mít jedinečnou příležitost. Prezident zde stráví tři dny v nabitém programu od pondělka do středy.

Návštěva Václava Kause s manželkou v Pardubickém kraji odstartuje v Opatovicích nad Labem, kde jej přivítá hejtman Radko Martínek s chotí. Hejtman pak doprovodí prezidenta na budovanou velkou mimoúrovňovou křižovatku, která vyrůstá v sousedství Opatovic.

Na prezidenta, jenž se vydává na oficiální návštěvu na pozvání Pardubického kraje již potřetí, po prohlídce opatovické křižovatky budou čekat pedagogové a studenti Univerzity Pardubice, které doplní i středoškoláci, aby s ním besedovali na aktuální témata u nás doma i ve světě. Hodinová beseda se uskuteční v době od 11. do 12. hodiny v Aule Arnošta z Pardubic.

PODÍVEJTE SE VE FOTOGALERII NA POSLEDNÍ NÁVŠTĚVU VÁCLAVA KLAUSE V PARDUBICÍCH

„Pak se pan prezident setká s novináři a rektor univerzity Jiří Málek jej provede nově dokončeným, moderním areálem Fakulty chemicko-technologické, který byl vybudován v uplynulých třech letech v srdci univerzitního kampusu,“ upřesnila program prezidenta na univerzitě její mluvčí Valerie Wágnerová.


Večeře na zámku


Na pondělní oběd to prezident nebude mít z univerzity daleko. Servírovat se bude totiž v nedaleké Labské hotelové střední odborné škole. Václava Klause bude ještě tentýž den čekat návštěva pardubické akciové společnosti ERA, která se zabývá výrobou pasivních lokačních zařízení, setká se s představiteli samosprávy kraje i města, projde se centrem Pardubic a povečeří s poslanci a dalšími hosty ve stylových prostorách pardubického zámku
.
V úterý má prezident na programu návštěvu Skutče, Proseče, Nových Hradů, Luže a Jenišovic. Třetí den prezidentského pobytu v regionu pamatuje především na občany žijící v malých obcích.