Jak oslavit svátek svatého Valentýna, který je patronem všech zamilovaných? Osmadvacetiletý Martin K. z Pardubic se se svou o dva roky mladší partnerkou Ivanou J. rozhodl vydat na romantickou cestu do španělské Barcelony. „Využili jsme valentýnské slevy jedné z leteckých společností a získali dvě letenky za cenu jedné. Ubytování jsme si zařídili sami a už se moc těšíme, až o víkendu vyrazíme,“ řekl Martin.

Zajdou na večeři

„Asi dnes s ženou zajdeme na večeři do nějaké dobré restaurace,“ přemítal čtyřiapadesátiletý Václav M. z Holic.
Jeden z pardubických hotelů dnes nabízí například romantickou čtyřchodovou večeři, jednu noc ve dvoulůžkovém pokoji, láhev sektu na pokoj a snídani formou bufetu pro dvě osoby za 2200 korun.

„S manželem jsme přemýšleli, že bychom poprvé v životě zašli do solné jeskyně. Tak uvidíme, jestli mě třeba na Valentýna mile překvapí,“ svěřila se nám včera na pardubické třídě Míru asi třicetiletá blondýnka Pavla.

Vyrazit by mohli například do Lázní Bohdanče, kde mohou za 1796 korun strávit Valentýnské odpoledne. To zahrnuje kromě pobytu v solné jeskyni rovněž masáž pro ženu, péči o pleť pro muže a také slevu do zdejší restaurace.

„Žádnou valentýnskou oslavu nechystáme. Obchody se akorát snaží nalákat lidi a nabízet jim to, co by jinak neprodali. Celý ten svátek je podle mého názoru totální nesmysl. Důležitý je akorát pro obchodníky, který si na něm pořádně namastí kapsu. Nevidím důvod, proč bych zrovna dneska měl utrácet naše těžce vydělané peníze za nějaké blbosti. Kytku manželce dávám pravidelně, ale zrovna v tento den opravdu odmítám se podílet na tomto z Ameriky dovezeném svátku,“ poznamenal čtyřiatřicetiletý Luděk Stehlík.

Dva nové mobily

„Na žádnou večeři se nechystáme, uděláme si hezký večer doma. S manželem jsme se dohodli, že ušetříme za drahou restauraci a koupíme si v akci nové mobily. V jednom obchodě mají výhodnou valentýnskou nabídku, že když koupíme dva, vyjde nás to o něco levněji, než když bychom si je pořídili zvlášť,“ pětapadesátiletá Jaroslava Topičová.

„Já ani nevím, co je to za svátek. My jsme žádného Valentýna nikdy neslavili a já už jsem stará, je mi osmasedm〜desát roků a muž už je osmým rokem na pravdě Boží. Dneska se budu dívat na televizi, dávají Ordinaci v růžové zahradě a tu já ráda sleduju. Napište tam, že se mi líbí ten mladý od nás, ten Suk, že mu držím palce,“ zakončila valentýnskou anketu Božena Novotná.