Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Válka o parkování ve Svítkově je tu. Padají pokuty i nadávky

Svítkov - Doba hájení skončila. Od včerejška strážníci pokutují špatně parkující vozy, a to důkladně

4.3.2014 29
SDÍLEJ:

Parkování ve Svítkově je problém. Místní radnice požádala městskou policii o důraznější postup v případě parkování na chodnících nebo na veřejné zeleni.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Měsíc hájení je pryč. Včera začaly místo upozorňování ve Svítkově padat pokuty za špatné parkování. Radnici šestého pardubického obvodu už prostě došla trpělivost.

„Řidiči stále častěji přestávají ke stání vozidel využívat určená parkovací místa nebo vlastní pozemek, protože stání na chodníku nebo zeleni je pro ně pohodlnější. Finanční prostředky vynakládané za opravy propadlých chodníků a rozježděné zeleně pak samozřejmě chybí pro další rozvoj našeho městského obvodu," konstatoval před měsícem starosta šestého městského obvodu Petr Králíček.

Někdo se poučil

A po projití některých svítkovských ulic by mu musel nezávislý pozorovatel dát za pravdu. Vyhlazené pruhy trávy kolem některých pozemků svědčí jasně pro slova ze svítkovské  malé radnice.
Úřad městského obvodu se spolu s Městskou policií Pardubice dohodl, že obyvatelům dá měsíční lhůtu pro nápravu stavu a někteří si toto varování skutečně vzali k srdci.

„Tady je třeba jasně vidět, kde došlo k nějakému zlepšení a kde si majitel vozu varování vzal k srdci," ukazovala na jedno místo v ulici Kostnická Leona Barešová, velitelka čtvrtého obvodního oddělení městské policie. Vedle vydlážděného parkovacího zálivu je zahnědlá skvrna na trávníku o rozměrech osobního vozidla. Takových příkladů je v této části Svítkova několik.

Jenže ne všichni se podle  varování malé radnice zařídili. Strážníci jen dopoledne umístili za stěrače vozů několik lístků.
„Není možné dlouhodobě tolerovat parkování řidičů na chodnících. Ty jsou tu pro lidi, ne pro parkování aut. Stejně jako parkování na městské zeleni. Jsme si vědomi, že je to nepopulární krok, ale nedá se nic dělat," vyjádřil se včera Petr Králíček.
Pikantností budiž i to, že hned jeden z prvních pokutových bloků skončil za stěračem vozidla, které patří jeho městskému obvodu. „Bylo zaparkované napříč chodníkem  proti vjezdu do garáže obvodu, takže nebylo co řešit," prozradila Leona Barešová.

Ignorace nic neřeší

„To ať si vyřeší ten, kdo takhle zaparkoval," pokrčil rameny starosta svítkovského obvodu Petr Králíček, když jej na tuto skutečnost strážníci později upozornili.
Ne všichni pokutovaní však zvládli situaci v takovém poklidu. Jeden z obyvatel Svítkova v ulici Sportovců to nesl zvlášť těžce. Do strážníků, kteří z podnětu obvodu problémy s parkování řešili, se emotivně pustil. „Nebylo to nic, co bychom denně neslyšeli – od toho, že nemáme co na práci, přes buzeraci až po vyhrožování soudem," dodala Leona Barešová. Muž pak před strážníky demonstrativně lísteček za stěračem rozškubal na kousíčky. Zbytečné gesto mu ale příliš platné nebude.

„Pokud někdo lístek za stěračem najde a vyhodí, věc pro něj rozhodně nekončí. Díky důkladné fotodokumentaci přestupků na místě není totiž problém přestupkové jednání úřadu doložit," uvedla mluvčí strážníků Lenka Uskobová.
Následovat tak může další obsílka z úřadu, nebo už přímo účet se stanovenou dlužnou částkou.

Autor:

4.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 29
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení