V okrese Pardubice mohli letos čtenáři vybírat z devíti nominací. Nejvíce hlasů, konkrétně 286, nasbíral vánoční strom v Rohovládově Bělé

Tento strom získal nejen vítězství v okresní anketě Deníku.cz, ale také postupuje do krajského kola, kde se poměří s vítězi z ostatních okresů Pardubického kraje. Krajská anketa odstartuje dnes, v úterý 12. prosince, ve 20.00 hodin na našem webu. Potrvá do 16. prosince.

close Vánoční logo3 info Zdroj: Redakce zoom_in

„Krásný stříbrný smrk roste v centru naší obce u kostela svatých apoštolů Petra a Pavla přes dvacet pět let," přiblížil Petr Černý, kronikář vítězné obce Rohovládova Bělá. „Tento strom je už po několik let centrem zahájení adventu, na kterém se schází stále více našich spoluobčanů. Děti na jeho větvičky navěsí přání pro Ježíška, dospělí si dají svařáček a letos i výbornou teplou medovinu od místního včelaře. Místní žesťový kvintet v čele s panem strostou zahraje za doprovodu pěveckého sboru tradiční vánoční koledy a rozsvítí se překrásně nazdobený stomek," popsal adventní atmosféru v Rohovládově Bělé kronikář Petr Černý.

Na druhém místě okresního kola skončilo Horní Jelení a na třetím Holice.

V krajském kole hlasujte zde:

Nejkrásnější stromy okresu Pardubice v roce 2023

1. Rohovládova Bělá

close Vánoční strom v Rohovládově Bělé. info Zdroj: Milan Reinberk zoom_in

2. Horní Jelení

close Vánoční strom v Horním Jelení. info Zdroj: Jana Pechová zoom_in

3. Holice

close Vánoční strom v Holicích. info Zdroj: Město Holice zoom_in

Co bude dál?

Krajští vítězové se utkají o titul v celostátním kole, nejkrásnější strom získá cenu ve výši téměř čtvrt milionu korun pro svou obec či město: bude moci využít k vlastní propagaci jednu celou stranu v sobotním magazínu Deníku s názvem Víkend. Stranu může zaměřit k propagaci svých akcí, může se pochlubit tím, co obec/město v posledních letech pro své občany vykonala/lo, případně využít na užitečné informace pro návštěvníky a pozvat je k nim do regionu.

Vánoční strom Deníku 2023 - termíny
Nominace jsme uzavřeli v úterý 5. prosince ve 20.00 hodin.

Okresní kolo hlasování - 7. – 11. prosince
Krajské kolo hlasování - 12. - 16. prosince 
Celostátní kolo hlasování - 17. - 20. prosince

Start i konec kola je vždy ve 20.00 hodin. Hlasovat mohou pouze registrovaní čtenáři Deníku.cz, a to jedenkrát každou hodinu. 

Výsledky ankety Vánoční strom Deníku roku 2023 vyhlásíme v tištěném vydání i na webech 22. prosince.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in