„Největší zájem za poslední roky je o jedle. Dříve tomu tak nebylo, byl to smrk, takový ten klasický, opadavý. Dnes se sem dovážejí smrky pichlavé, které neopadávají, ale poslední roky vede stejně jedle,“ Deníku řekla Diana Houdová z farmy Apolenka.

Venkovní ledová plocha pro veřejnost na pardubickém dostihovém závodišti.
Bruslení na pardubickém závodišti začíná. Kluziště otevře brány 18. prosince

Apolenka nabízí různé velikosti stromků od S, M, až po L. K nejdříve vyprodaným stromkům patřila borovice lesní za 350 korun, dále pak borovice černá za 500 korun. Nyní jsou k prodeji smrk pichlavý za 500 korun a jedle kavkazská, jež je odvislá od velikosti, při čemž její cena se pohybuje od 700 až 950 korun. K nejvíce žádaným velikostem stromku patří míry od 160 – 190 centimetrů. V nabídce je i například svazek chvojí v hodnotě 50 Kč či nazdobený věnec jedlový za 200 – 400 Kč.

„Jsou to speciálně vypěstované stromky na plantážích, které jsou už předurčené k tomu, že z nich budou vánoční stromy. Není to žádné cílené kácení lesů,“ dodala Houdová.

Rovněž nechybí ani potřebná úprava a samotný ořez kmínku, jež umožní jednodušší upevnění stromku do vánočního stojanu.

Železničáři v Pardubicích prováděli zátěžové zkoušky nového železničního mostu přes Labe. Poslali na něj i dvě historické lokomotivy.
VIDEO: Železniční most přes Labe testovaly historické lokomotivy

„Koupili jsme si tu kavkazskou jedli, není tak pichlavá a vždycky nám rozzáří celý pokoj,“ svěřili se manželé z Pardubic.

V Apolence jsou připraveni prodávat vánoční stromky až do vyprodání zásob, a to vždy ve všední dny od 9:00 do 18:00 a o víkendech od 9:00 do 17:00.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce