Silnice z Hrádku na Dolany. Každé léto se kvůli blízkému písníku mění v parkoviště. Bohužel i na místech, kde to není vhodné a žádoucí, o dopravních předpisech nemluvě. Však také tam už policisté několikrát nejen rozdávali pokuty, ale nechali i auta některých hříšníků odtahovat.

„Na stání na krajnici doplatila řidička osobního vozidla, která před polednem zaparkovala mezi obcemi Hrádek a Dolany. K vozidlu se před půl šestou vrátila a zjistila, že celý bok auta je poškrábaný, což měl s největší pravděpodobností způsobit řidič, který se při průjezdu okolo na komunikaci nejspíš nevešel,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Viník nehody je zatím neznámý. Řidička má tu smůlu, že krom poškozeného auta ji čeká i postih za špatné parkování. „Čelí totiž podezření ze spáchání přestupku v dopravě, neboť parkovala na nezpevněné krajnici v místě, kde je parkování svislou dopravní značkou zakázáno. Aby toho nebylo málo, v tomto úseku nezůstaly dva volné jízdní pruhy o šířce šesti metrů. Každopádně hledáme i svědky, kteří by pomohli objasnit dopravní nehodu. Informace přijmou kolegové na lince 974 566 254,“ dodává Eva Maturová.