Tradiční přehlídka pracovních i volnočasových schopností a dovedností je určena pro osoby se zdravotním postižením. Pořádá ji ve čtvrtek a v pátek Česká abilympijská asociace, která připravila 17 soutěžních disciplín. Největší zájem je o fotografování, keramiku, malování na kameny a aranžování suchých květin.

Abilympiáda bude počtvrté součástí zážitkové výstavy Kreativ, která návštěvníkům nabídne desítky tvořivých dílniček a stánků s ručními výrobky. Obohacením zajímavého programu se stane premiérová Burza zaměstnavatelů osob se zdravotním postižením, na jejíž organizaci se podílí Úřad práce Pardubice. Připraven je bohatý doprovodný program, ve kterém nebudou chybět taneční a hudební vystoupení, kouzelník, barmanská show, ukázky výcviku psů Policie ČR a populární canisterapie.

Ve čtvrtek 17. května bude v Tipsport areně hodinová beseda s režisérem filmových pohádek a komedií Zdeňkem Troškou, začíná v 15 hodin. Na celý dvoudenní program, který se koná vždy od 9 do 17 hodin, má veřejnost přístup zdarma. Ve středu a ve čtvrtek chystají organizátoři v OC Atrium Palác i „ochutnávku“ abilympiády.