Město pokračuje v dalších úpravách Studáneckého lesa.

Už počátkem jara příštího roku bude možné projít se lesem po mlatových cestách nebo relaxovat na nových lavičkách.

Práce dotované z Programu rozvoje venkova začaly počátkem tohoto týdne, hotovo by mělo být příští rok v únoru.

VYHLEDÁVANÝ LES

„Studánecký les je stále více vyhledávaným místem v Pardubicích – láká k odpočinku, procházkám i proběhnutí. Rozhodli jsme se proto upravit povrch vyšlapaných tras," uvedl náměstek pardubického primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek.
Les propojující části třetího městského obvodu Slovany a Dubinu s obcí Spojil se tedy brzy dočká celkem 1 200 metrů „nových" cest pro pěší.

V první fázi se vyhlubuje povrch ve stávající vyšla-pané trase, který bude už počátkem příštího roku vyplněn několika přírodními vrstvami, a to štěrkem a šotolinou.

„Podél stezek bude umístěn mobiliář – dřevěné stoly a lavičky, dále stojany na kola, odpadkové koše a koše na psí exkrementy," dodal vedoucí odboru životního prostředí pardubické radnice Miroslav Míča.

ZA 1,5 MILIONU KORUN

Do února by měly být práce za zhruba 1,5 milionu korun hotovy. „Následovat bude každoroční pročištění lesa od náletových dřevin, kdy dojde k prořezání podrostu a odstranění popadaných větví v rozsahu 5 metrů na každou stranu od krajů cest. Studánecký les tedy přivítá jaro v novém," podotkla Alexandra Tušlová z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.