„Ve čtvrtek 31. srpna se od 17 do 22 hodin třída Míru přemění na jeden velký jídelní stůl, ke kterému budou moci zasednout nejen pardubičtí občané. Každý z nich může přinést nějaké občerstvení a nabídnout ho i svému sousedovi. Není to však podmínkou pro vstup, ten je pochopitelně zdarma a cílem celé akce je společně strávený čas na netradičním místě,“ uvedla radnice na svém webu. Akce vzniká ve spolupráci se spolkem Piána na ulici. Ten stojí i za pražskou, pocovidovou, večeří na Karlově mostě.

Hlavním bodem programu je samotné setkání obyvatel města. A to nejen nad dobrým jídlem. Přinést mohou i jiné formy zábavy - karty, deskové hry a podobně. Třída Míru bude pro tuto příležitost speciálně vyzdobena, na místě budou i lehátka. Doprovodný program zajistí muzikanti, šachy nebo křídy pro děti.

Sezemická lávka 2023
Zábava, pády a parádní kostýmy. Sezemická lávka zvala na osvěžující podívanou

„Máme velkou radost z toho, že se Pardubice stanou prvním českým městem po Praze, kde se tato akce uskuteční. Chtěla bych proto jménem města pozvat Pardubáky na nezapomenutelnou akci, na které se můžeme společně rozloučit s prázdninami,“ láká na akci s názvem Stůl na míru náměstkyně primátora pro kulturu Jiřina Klčová a dodává zajímavost, že spolek Piana na ulici na konci července uspořádal Stůl přátelství v německém městě Selb, které je partnerským městem Pardubic.

Pro město Pardubice je akce s názvem Stůl na Míru druhou spoluprací se spolkem Piana na ulici. V polovině června totiž Ondřej Kobza s primátorem Janem Nadrchalem společně odhalili Poesiomat před hlavním nádražím.

Pardubice mají svůj Poesiomat
Poetická roura Poesiomat u nádraží básní a zpívá o Pardubicích

„Na Poesiomat jsme měli od začátku spoustu pozitivních ohlasů. Proto se velmi těšíme na další společný projekt a věřím, že si Pardubáci u prostřeného stolu užijí výjimečný večer,” uzavírá Ondřej Kobza, zakladatel spolku Piána na ulici.

Mohlo by vás zajímat: Jihovýchodní obchvat Pardubic má stavební povolení. Stavbu brzdí výkup pozemků

Zdroj: ŘSD