Když odejít, tak s veškerou parádou. Třaskavinu si na svém posledním a více než sedmihodinovém zasedání nechalo Zastupitelstvo města Pardubic až na samotný závěr.

Primátorka Štěpánka Fraňková totiž až během diskuze oznámila, že podala trestní oznámení na vedoucí pracovníky Kulturního centra Pardubice. Údajně má jít o podezření na vyvádění peněz.

„Přistoupila jsem k tomu poté, co jsem obdržela informace, které mě k tomu vedly. Přislíbila jsem policii mlčenlivost a informovala jsem okrajově jen vedení města. Policie si vyžádala kompletní účetnictví, které jsme jim předali, a zároveň vedoucím pracovníkům centra policie zabavila počítače. Vyšetřování stále trvá a nerada bych, aby jej někdo mařil," nechala se slyšet primátorka.

A jak informace o podezřelých machinacích s penězi k primátorce došla? „Navštívil mě jeden z pracovníků Kulturního centra Pardubice a informace mi přinesl v tištěné podobě – jednalo se o tabulky, kde byla uvedena jednotlivá jména pracovníků kulturního centra a další příslušné informace," vysvětlila Štěpánka Fraňková.

Ještě včera odpoledne však nebyl nikdo obviněn. „V tuto chvíli nesmíme poskytovat žádné informace. Byly předány podklady a věc teď vyšetřuje policie. K žádnému výslechu jsem nebyla předvolána a nemám ani indicie, čeho se to týká. Čekám, stejně jako vy," reagovala včera na přímý dotaz Pardubického deníku ředitelka Kulturního centra Pardubice Romana Vojířová.

„V této chvíli mohu akorát říci, že činnost Kulturního centra Pardubice není tímto nijak ovlivněna, normálně jedeme dál. Funguje jak Informační centrum, tak i plánování budoucích akcí," dodala Romana Vojířová.

Jiří Sejkora, Lenka Štěpánková