„Na veřejném projednání samozřejmě nebudeme chybět a doufám, že možnosti říci své protiargumenty využije co nejvíce lidí,“ řekla náměstkyně primátora Pardubic zodpovědná za životní prostředí Jiřina Klčová.

Společnost AVE CZ usiluje o obnovu spalovny řadu let. Její záměr je spalovnu modernizovat a spalovat v ní ročně 20.000 tun nebezpečných odpadů, které by svážely z celé republiky.

Boj proti spalovně pokračuje.
Lidé se mohou vyjádřit ke spalovně v Rybitví. Chystá se další veřejné projednání

„Zdraví obyvatel a životní prostředí v okolí spalovny jsou pro nás naprostou prioritou. Proto ji chceme postavit na nejmodernějších dostupných technologiích, jejichž šetrnost dokládají autorizované studie a také nezávislé autority. Spalovna pomůže regionu nejen s odstraněním nebezpečného odpadu, včetně toho zdravotnického z nemocnic či domovů pro seniory, ale také s výrobou elektrické energie. Na pondělním setkání rádi zodpovíme všechny dotazy a připomínky, které na něm občané vznesou,“ avizuje výkonný ředitel společnosti Aleše Hampla.

Radnice má již k dispozici přepracovanou verzi dokumentace EIA, jejímž cílem bylo posoudit možné vlivy modernizace spalovny v Rybitví na životní prostředí.
Pardubice bojují proti spalovně. Obávají se znečištění ovzduší a dovozu odpadu

Město i kraj záměr odmítá.

„Když už město propáslo možnost spalovnu odkoupit a tím zamezit obnovení jejího provozu, což považuji za fatální chybu, musíme stále v rámci zákonem daných možností udělat maximum pro to, aby nám v budoucnu spalovna neznepříjemňovala život. V minulém volebním období coby náměstek primátora, který měl v gesci životní prostředí, jsem pro to dělal maximum a moje snaha bude pokračovat i nyní,“ uvedl nový primátor Pardubic Jan Nadrchal.